دوشنبه، 14 آذر 1401 - 8:08

پوتین از ثبت رسمی واکسن کرونا در روسیه خبر داد

شماره: 10908
Aa Aa

پوتین با اعلام این که روسیه به عنوان اولین کشور جهان موفق به ثبت واکسن کرونا شده گفته یکی از دخترانش در برابر کروناویروس واکسینه شده است.

اعلام رسمی ساخت واکسن کرونا در روسیه؛
پوتین از ثبت رسمی واکسن کرونا در روسیه خبر داد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به طور رسمی از ساخت واکسن کرونا و ثبت این واکسن به نام روسیه خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه  در یک نشست گفت:

روسیه اولین کشور در جهان است که موفق به ثبت واکسن بیماری کووید-۱۹ شده است.

وی همچنین از وزیر بهداشت روسیه درخواست کرد تا او را در مورد واکسن مطلع سازد. پوتین تاکید کرد او از تاثیرگذاری کامل این واکسن و مصون ساختن افراد در برابر ویروس آگاهی دارد.

پوتین با اعلام این که وزارت بهداشتِ روسیه موفق به ساخت واکسن کرونا شده گفت: یکی از دخترانم در برابر کروناویروس واکسینه شده است.

رئیس جمهوری روسیه از تمامی افرادی که در جریان کشف و تولید واکسن بیماری کووید-۱۹ نقش داشته اند تشکر و قدردانی و این اقدام را گام مهمی برای جهان توصیف کرد.

این واکسن با همکاری مشترک وزارت دفاع این کشور و موسسه تحقیقات گامالیا ساخته شده است. آزمایشات بالینی این واکسن در هجدهم ماه ژوئن انجام گرفت و تمامی ۳۸ داوطلب دریافت کننده این واکسن در برابر ویروس مصون هستند

پیش تر، "کریل دمیتریف"، رئیس صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه که در حال تأمین اعتبار آزمایشات واکسن کرونا در این کشور است گفته بود:

روسیه به طور سنتی در تولید واکسن‌ها بسیار قوی بوده و واکسن ما در واقع نوعی کپی‌برداری از واکسن ابولا است که پنج سال پیش در مسکو تهیه شده است.

به گفته دمیتریف که در کارآزمایی‌های اولیه بالینی واکسن شرکت کرده، واکسن کرونای روسیه به این دلیل توانسته پیشروی کند که نسخه ارتقاء یافته از واکسن قبلی علیه ویروس سندرم تنفسی خاورمیانه (مرس) است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان