چهارشنبه، 26 خرداد 1400 - 19:09

پوتین به دلیل ابتلا به پارکینسون از قدرت کناره گیری می کند

شماره: 11707
Aa Aa

از تصاویر پاهای لرزان پوتین، خودکاری که نتوانسته درست در دست بگیرد و فنجان قهوه پر از آرامبخش به عنوان نشانه های پارکینسون پوتین نام برده می شود.

به توصیه کابائوا، عشق سابق رئیس جمهور روسیه؛
پوتین به دلیل ابتلا به پارکینسون از قدرت کناره گیری می کند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری ۶۸ ساله روسیه ناچار است به دلیل ابتلا به یک بیماری عصبی حاد تا چند ماه آینده کاخ کرملین را ترک کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از همشهری آنلاین، منابع خبری در مسکو می گویند پوتین این تصمیم را به توصیه عشق سابق خود گرفته است؛ قهرمان پیشین المپیک و جهان در رشته ژیمناستیک نمایشی.

به تازگی تصاویری از پاهای لرزان پوتین هنگام نشستن روی صندلی منتشر شد و مردم و کارشناسان را شگفت زده کرد. خودکاری که رئیس جمهوری ورزشکار روسیه نتوانست درست در دست بگیرد یا فنجان قهوه که گفته می شود پر از آرامبخش بوده از دیگر نشانه های ابتلای او به بیماری عصبی پیشرفته پارکینسون است. آلینا کابائوا ۳۷ ساله و قهرمان ژیمناستیک به پوتین توصیه کرده برای بدتر نشدن سلامتی خود زودتر بازنشسته شود.

علاوه بر کابائوا که زمانی عشق میان او و پوتین جنجالی شده بود، دختران رئیس جمهوری روسیه هم از پدرشان خواسته اند قدرت و فعالیت سیاسی را کنار بگذارد.

پوتین در آینده نزدیک یک نخست وزیر تازه منصوب و معرفی می کند تا زمینه را برای انتقال آرام قدرت در کرملین فراهم کند. هر چند او بارها توان بدنی خود را در رقابت های ورزشی مختلف مانند جودو، اسب سواری و هاکی روی یخ و البته شنا در آب های یخ زده به رخ کشیده اما نتوانسته لرزش دست راست خود را از دید رسانه ها و مردم پنهان کند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان