سه شنبه، 28 دى 1400 - 7:08

چین خواستار تعطیلی کنسولگری آمریکا در «چنگدو» شد

شماره: 10710
Aa Aa

وزارت خارجه چین با اعلام این تصمیم به سفارت آمریکا در پکن از این کشور خواسته تمام فعالیت ها و عملیات های خود را در این کنسولگری تعطیل کند.

در واکنش به تعطیلی کنسولگری چین در هوستون آمریکا؛
چین خواستار تعطیلی کنسولگری آمریکا در «چنگدو» شد

وزارت خارجه چین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد از آمریکا خواسته است در واکنش به دستور این کشور برای تعطیلی کنسولگری چین در «هوستون» آمریکا، کنسولگری خود در «چنگدو» واقع در جنوب غرب چین را ببندد.

وزارت خارجه چین همچنین از آمریکا خواسته تمام فعالیت ها و عملیات های خود را در این کنسولگری تعطیل کند. چین این تصمیم خود را به سفارت آمریکا در پکن اطلاع داده است.

آمریکا دارای ۵ کنسولگری در شهرهای گوانگجو، شانگهای، شن یانگ، چنگدو و ووهان است و کنسولگری چنگدو، تنها کنسولگری آمریکا در جنوب غرب چین است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است:

ایالات متحده آمریکا با درخواست ناگهانی خود مبنی بر بستن کنسولگری چین در هوستون، اقدامات تحریک آمیز یک جانبه ای را علیه چین آغاز کرد. این اقدام ایالات متحده به طور جدی ناقض قوانین بین المللی، هنجارهای اساسی روابط بین الملل و شرایط کنوانسیون کنسولی چین و آمریکا است و به شدت به روابط چین و آمریکا آسیب می رساند.

چین تاکید کرده اقدامی که توسط پکن صورت گرفته، پاسخی مشروع و ضروری به اقدام ناعادلانه ایالات متحده است و این اقدام مطابق با حقوق بین الملل، هنجارهای اساسی روابط بین الملل و شیوه های دیپلماتیک عادی است.

در ادامه این بیانیه آمده است:

اوضاع فعلی در روابط چین و آمریکا آن چیزی نیست که چین خواستار آن باشد. ایالات متحده مسئول همه این مشکلات است.

وزارت خارجه چین یک بار دیگر از ایالات متحده آمریکا خواسته است بلافاصله تصمیم اشتباه خود را پس بگیرد و شرایط لازم را برای بازگرداندن روابط دو جانبه ایجاد کند.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان