چهارشنبه، 13 اسفند 1399 - 3:38

عمره تا زمان عذرخواهی رسمی عربستان در تعلیق خواهد بود

شماره: 1158
Aa Aa

سخنگوی وزارت ارشاد در باره وضعیت تعلیق عمره و مجازات دو مامور خاطی عربستان گفت : تا زمان مجازات دو مامور خاطی سعودی و عذرخواهی رسمی ، سفر عمره همچنان تعلیق خواهد بود .

سخنگوی وزارت ارشاد:
عمره تا زمان عذرخواهی رسمی عربستان در تعلیق خواهد بود

به گزارش اسپادانا، حسین نوش آبادی در نشست خبری با رسانه ها، با بیان اینکه از لغو عمره به عنوان سیاستی دایمی استقبال نمی کنیم ، افزود: وظیفه دولت سعودی که خود را خادم الحرمین می داند تامین امنیت داخلی و حفظ احترام و کرامت انسانی زایرین به ویژه ایرانیان است .

سخنگوی وزارت ارشاد در بخش دیگری با بیان این که هیچ مقامی حق سلب آزادی های مشروع شهروندان را با عنوان حفظ استقلال ندارد گفت: هیچ فرد یا گروه یا مقامی حق ندارد به نام استفاده از آزادی به استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی و تمامیت ارضی کشور کمترین خدشه ای وارد کند.

حسین نوش آبادی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به مواضع نظام و دولت در رابطه با رسانه ها و مطبوعات اظهارکرد: معتقدیم وابستگی مستقیم مطبوعات و رسانه ها به دولت به اصل آزادی و استقلال خبری لطمه می زند.

وی گفت: دولت به اصل 24 قانون اساسی که برآزادی مطبوعات تصریح دارد احترام و به اجرای آن پایبند است.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: معتقدیم رسانه ها باید در راستای روند تکامل انقلاب و اشاعه فرهنگ ناب اسلامی و ایرانی گام بردارند.

وی تصریح کرد: رسانه ها در این زمینه می توانند از برخورد اندیشه های سالم متفاوت نیز بهره مند شوند هر چند که باید از اشاعه ضد فرهنگ نیز پرهیز کنند.

نوش آبادی با بیان این که رسانه ها باید برخی از نکات را مدنظر قرار دهند گفت: رسانه ها باید از انتشار محتوای الحادی و مخالف موازین اسلامی و اهانت به اسلام و نیز تخریب هویت ملی، تمسخر باورها، آیین ها، زبان های قومیتی و اقلیت های دینی پرهیز کنند.

وی خاطرنشان کرد: تمسخر غرور ملی و روح وطن پرستی و ایجاد روحیه یاس و خودباختگی در برابر فرهنگ و تمدن ایرانی ـ اسلامی و واگرایی از مصادیق بارز تخریب هویت ایرانی و اسلامی است.

نوش آبادی اظهارداشت: همچنین رسانه ها نباید به ترویج مادیگرایی فلسفی، اخلاقی و جریان های مخالف با اسلام بپردازند.

وی با بیان این که ترویج ناهنجاری و اشاعه خرده فرهنگ های مغایر با اسلام نیز از خطوط قرمز رسانه ها است گفت: تبلیغ فرقه های انحرافی، سبک های زندگی مخالف با شریعت اسلامی نباید در دستور کار رسانه ها و مطبوعات کشور باشد.

نوش آبادی گفت: ترویج و تبلیغ عقاید و نهادهای فرقه های ضاله مانند بهائیت ، وهابیت ، سلفی گری ، شیطان پرستی و گروه های فریبکار نباید در رسانه های کشور ترویج شود.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان