پنجشنبه، 1 فروردين 1398 - 11:14

درباره اتهام معاونت در قتل ۵ بار تبرئه شده‌ام

شماره: 1202
Aa Aa

دادستان پیشین تهران با بیان اینکه روح‌الامینی در شش سال گذشته شکایت‌های متعددی تحت عنوان معاونت در قتل کرده است، گفت: در ارتباط با این اتهام ۵ حکم قرار منع پیگرد و برائت از سوی مراجع مختلف قضایی صادر شده است.

مرتضوی:
درباره اتهام معاونت در قتل ۵ بار تبرئه شده‌ام

به گزارش اسپادانا، سعید مرتضی در پایان چهارمین جلسه محاکمه‌اش که امروز دوشنبه طی دو وقت صبح و بعد از ظهر در شعبه 79 کیفری استان تهران و به صورت غیرعلنی برگزار شد در جمع خبرنگاران حضور یافت و اظهار داشت: جلسه امروز باتوجه به اینکه شعبه دادگاه مشغول پرونده دیگری بود باحدود یک ساعت تاخیر آغاز شد و قاضی پرونده به خاطر جبران این تاخیر تصمیم گرففت وقت بعد از ظهر تعیین کرد.

دادستان پیشین تهران اضافه کرد: موضوع پرونده دفاعیات من درباره معاونت در گزارش خلاف واقع بود که تمام شد و لایحه دفاعی خود را قرائت کردیم.

مرتضوی ادامه داد: همچنین در جلسه امروز نسبت به شکایت جدید آقای روح‌الامینی تحت عنوان معاونت در قتل دفاعیات خود را آغاز کردم که البته در ارتباط با این اتهام تاکنون 5 مورد رسیدگی صورت گرفته است که این رسیدگی را مستند و مستدل به دادگاه ارائه کردیم.

وی تصریح کرد: این شکایت جدید آقای روح‌الامینی مستند به 5 حکم قرار منع پیگرد از سوی دادگاه کیفری استان، دیوان عالی کشور و دادگاه نظامی است و در طول شش سال گذشته آقای روح‌الامینی شکایت‌های متعددی در همین موضوع مطرح کرده است.

وی افزود: آقای روح‌الامینی مدعی عدم نظارت بر بازداشت‌گاه کهریزک است که این موضوع چندین بار رسیدگی شده و در دادسرا، دادگاه کیفری استان، دیوان عالی کشور حکم برائت صادر شده است.

مرتضوی تاکید کرد: در واقع این موضوع اعتبار امر مختومه دارد دادسرا و دادگاه جواز رسیدگی مجدد به این شکایت را نباید صادرمی‌‌کرد.

مدیرعامل اسبق سازمان تامین اجتماعی افزود: از آنجا که دادگاه نسبت به احکام صادره در دادگاه نظامی، دادگاه کیفری استان و دادگاه انتظامی استعلام کرده بود و در پرونده تامین اجتماعی نیز در برخی موارد از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استعلام کرده است، برای اینکه پاسخ این استعلامات وصول شود و وقت رسیدگی جدید تعیین گردد شعبه دادگاه ختم جلسه امروز را اعلام کرد و جلسه بعدی هفته آینده برگزار خواهد شد البته روز و تاریخ جلسه آینده هنوز مشخص نیست.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان