پنجشنبه، 1 فروردين 1398 - 11:06

اميدواريم حتي زودتر از دهم تير ماه به جمع بندي برسيم

شماره: 1208
Aa Aa

کارشناسان بقیه کشورها هم در جلسات حضور دارند و ایشان نیز در مشورت مرتب با بقیه کشورها هستند. روزجمعه معاونین وزرای خارجه بقیه کشورها هم به این مذاکرات ملحق خواهند شد و پس از آن یک جلسه جمعی خواهیم داشت.

عراقچي:
 اميدواريم حتي زودتر از دهم تير ماه به جمع بندي برسيم

به گزارش اسپادانا، وی که صبح امروز در راس هیئتی وارد وین شده است افزود: عوامل مختلفی در داخل اتاق مذاکرات و خارج از آن هست که میتواند مانع شود, ما با همه این عوامل همزمان در حال مقابله هستیم و مذاکرات را پیگیری می کنیم. بسیار امیدوار هستیم حتی قبل از موعد مقرر هم به توافق برسیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تدوین پیش نویس با حضور همه طرفین و یا بخشی از مذاکره کنندگان انجام می شود،گفت: از طرف مقابل, خانم «هلگا اشمید» معاون و مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به نمایندگی از دیگر کشورها مذاکره می کنند و در تماس دائم با بقیه هستند .
وی که با صداوسیما گفتگو می کرد، افزود: کارشناسان بقیه کشورها هم در جلسات حضور دارند و ایشان نیز در مشورت مرتب با بقیه کشورها هستند. روزجمعه معاونین وزرای خارجه بقیه کشورها هم به این مذاکرات ملحق خواهند شد و پس از آن یک جلسه جمعی خواهیم داشت.

عراقچی گفت: روز پنجشنبه ملاقات دو جانبه ای با امریکایی ها خواهیم داشت و یک قرار ملاقات هم با هیئت چینی در همان روز خواهیم داشت.

معاون وزیر خارجه ایران با اشاره به اینکه با هیئت روسیه حتما دیدار خواهیم داشت،گفت: با کشورهای اروپایی هم بصورت یکجا یا جداگانه دیدار می کنیم .

وی افزود: این فرصت خوبی است که با حضور معاونین وزاری خارجه و مدیران سیاسی کشورهای 5+1 به صورت دوجانبه و چندجانبه گفت وگوها را به پیش ببریم و بتوانیم این اختلافاتی که در خصوص متن وجود دارد و داخل پرانتز قرار دارد را هرچه کمتر کنیم و به یک متن واحد زودتر برسیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان