سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 15:25

سیدحسن نصرالله:از امروز، در برابر احدی ساکت نخواهیم نشست / اهرم هایی داریم که هنوز از آنها استفاده نکرده ایم

شماره: 1247
Aa Aa

وی اظهار داشت: خداوند ما را در بلندی مناطق کوهستانی یاری کرد. اگر با این جدیت و کثرت ادامه دهیم، بی گمان و مسلما پیروزی الهی برای ما محقق خواهد شد.

ممکن است در هر جایی وارد کارزار شویم؛
سیدحسن نصرالله:از امروز، در برابر احدی ساکت نخواهیم نشست /  اهرم هایی داریم که هنوز از آنها استفاده نکرده ایم

به گزارش اسپادانا، السفیر نوشت: سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان دیروز جمعه در سخنانی به صورت ویدئو کنفرانس در حضور شماری از نیروهای مقاومت از جمله ده ها تن از جانبازان به مناسبت روز «جانبازان مقاومت» گفت از سال دو هزار و یازده مصلحت تشخیص داده شده این بود که با تکفیری ها رویارویی صورت گیرد. برخی ها مانند برادران عراقی، که در ابتدا از ما به علت حمایت از نظام سوریه انتقاد می کردند پس از حمله داعش به کشورشان به درستی رویکرد ما پی بردند. اما اگر ما در حلب، حمص و دمشق با آنها مبارزه نمی کردیم، باید در بعلبک، هرمل، الغازیه، صیدا، صور، نبطیه و دیگر روستاها و شهرهای لبنان [با آنها] مبارزه می کردیم.

به گزارش «انتخاب»، وی گفت: مقاومت با چهار گزینه رو به روست. اولین گزینه این است که بیش از چهار سال گذشته وارد کارزار جنگ شود. دومین گزینه این است که مردان آن برای کشته شدن و زنان و کودکانش نیز برای اسارت آماده شوند. سومین گزینه نیز این است که با خواری و خفت و از نکبت و شکستی به نکبت و شکستی دیگر در کشورهای جهان سرگردان و آواره شویم. چهارمین گزینه نیز همان است که برخی خیال پردازان به دور از گرایش های خود مطرح می کنند و آن این است که به تکفیری ها بگوییم با شما هستیم و در نتیجه صلح کنیم و سالم بمانیم که این خیال و توهمی بیش نیست زیرا هیچ گزینه ای جز بیعت یا کشته شدن نیست و گواه بر این امر نیز اختلافی است که در درگیری های قلمون بین گروه النصره با داعش روی داد که وقتی یکی از آنها با بیعت کردن با دیگری مخالفت کرد، همگی کشته شدند. از این رو، به آن خیال پردازان می گوییم که یا باید بجنگیم یا کشته شویم و ما چه کسی بخواهد یا نخواهد خواهیم جنگید و وضع ما امروز بسیار بهتر از گذشته است.

نصرالله افزود: در این جنگ اگر نیمی از ما به شهادت برسند نیمی دیگر با کرامت، عزت و شرافتمندی زندگی خواهند کرد و این بهترین گزینه است و البته به خواست خداوند این تعداد از ما به شهادت نخواهند رسید، اما وضعیت به گونه ای است که نیازمند جانفشانی های زیادی است زیرا حجم حمله زیاد است. اکنون اختلاف بین عربستان سعودی، قطر و ترکیه پایان یافته است. در گذشته هر یک از آنها با رویکرد خاص خود عمل می کرد، اما اکنون هر سه وارد جنگ علیه ما شده اند و اگر ما عزم و همت خود را جزم و به اندازه حجم مسئولیت خود عمل کنیم آنها را شکست خواهیم داد و پیروزی نصیب ما خواهد شد. هر کسی که در برابر عزم و اراده مردم مانع تراشی کند یا به گونه ای دیگر سخن بگوید، نابخرد، کور و خائن است.

به نوشته روزنامه السفیر، سید حسن نصرالله از کسانی که آنها را «اتباع سفارت آمریکا» توصیف کرد انتقاد و آنها را «خائن، مزدور و احمق» توصیف کرد و گفت: کسی نمی تواند تصمیم و باور ما را تغییر دهد. ما از امروز به بعد ساکت نخواهیم نشست و با کسی مدارا نخواهیم کرد. این کارزار حیاتی و بلکه جنگ ناموس و دین است و ما هیچ دینی [مشترک] با این تکفیری ها نداریم. اگر همت کنیم و مسئولیت خود را بر دوش بگیریم، استخوان‌هایشان را خُرد خواهیم کرد.

نصرالله خطاب به حاضران گفت: اکنون زمان داوطلب و بسیج شدن است. همه می توانند شرکت کنند، حتی با زبان خود. هر کسی که در میان مردم اعتبار دارد باید در این امر مشارکت کند. علماء باید سخن بگویند. هر کسی که فرزند شهید دارد باید سخن بگوید. حتی شما ای برادران جانباز، کلامتان خوب است، پس سخن بگویید. تو ای [برادر] اسیر باید سخن بگویی.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: در مرحله آینده شاید بسیج عمومی برای همه مردم اعلام کنم. در گذشته گفتم که در جایی [سوریه] که باید باشیم، خواهیم بود. اجازه نخواهیم داد این طرح [تکفیری] توسعه یابد. متاسفانه، امروز با خیانت، تشکیک و تحریک مواجه شدیم. این را می گویم که ممکن است در هر جایی وارد کارزار شویم. از امروز، در برابر احدی ساکت نخواهیم نشست. ما دارای اهرم های قدرت هستیم که هنوز از آنها استفاده نکرده ایم.

سید حسن نصرالله در ادامه افزود: با این جدیت به عمل خود ادامه داده ایم و چه کارهایی که در قلمون کردیم و طراحی کردیم و مجهز شدیم و خداوند نیز ما را در مسیر و زمان هدایت کرد. خداوند ما را در بلندی مناطق کوهستانی یاری کرد. اگر با این جدیت و کثرت ادامه دهیم، بی گمان و مسلما پیروزی الهی برای ما محقق خواهد شد.

شایان ذکر است که سخنان دیروز سید حسن نصرالله تا کنون در شبکه هایی مانند المنار و پایگاه خبری آن منتشر نشده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان