چهارشنبه، 30 بهمن 1398 - 4:52

آزادی‌خواه معرفی کردن امام تحریف است!

شماره: 1274
Aa Aa

امام جمعه مشهد مدعي شده است كه معرفی امام خمينی به عنوان «يک اسطوره آزادی‌خواه تاريخی» يکی از مصاديق «تحريف» شخصيت ايشان است!

اظهارات عجيب علم‌الهدی در باره امام خميني؛
آزادی‌خواه معرفی کردن امام تحریف است!

به گزارش اسپادانا، حجت الاسلام سيداحمد علم‌الهدی در نمازجمعه ديروز مشهد گفته است: «تحريف امام به اين است که امام يک اسطوره آزادیخواه تاريخی معرفی شود و افراد هرگونه که می‌خواهند امام را تفسير کنند». وي اضافه کرد: «اين تحريف از دو جهت صورت می‌گيرد: يک خطر تحريف از سوی افرادی که امام را نديده‌اند و تحريف دوم که عمده مطلب مقام معظم رهبری از اين ناحيه بود اين است که افرادی که قبلاً با امام رابطه داشتند و از انقلاب و تداوم راه امام و انقلاب خسته شدند بيايند و هرچه به نظر خودشان است به‌عنوان امام به ذهن مردم قالب کنند و اين تحريفی خطرناک است».

علم الهدی در ادامه گفته است: «آقايی که روزی در خدمت امام بوده امروز بخواهد مصالح سياسی خود را به اسم امام قالب کند. اينها اگر خسته شده‌اند، فاصله بگيرند اما اين کار را نمی‌کنند زيرا قدرت‌ياب هستند و هرچه مطابق مطامع آنهاست به اسم امام قالب می‌کنند». از سوي ديگر، آيت الله امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران، نيز با انتقاد از تحريف رفتار و عملکرد بنيانگذار جمهوری اسلامی با اشاره به اينکه «نبايد امام خمينی را تحريف کرد»، گفت: «تحريف در مفاهيم است نه در عمل، سيره عملی امام خمينی قابل تحريف نيست، رفتار ايشان با دشمن در عمل مشخص بود و نمی‌شود رفتار ايشان و عملکردشان را تحريف کرد و جای تحريف ندارد».

حجت الاسلام سعيدی، امام جمعه قم، نيز گفته است: «امروز بر همه تکليف است که از نهضت امام خمينی که بر محور اسلام، ولايت فقيه و مردم شکل گرفته، پاسداری کنند و نگذارند سکولارها و متحجران که هر دو، لبه يک قيچی هستند، شخصيت امام خمينی را تحريف کنند». در همين حال، مصطفی علما، امام جمعه کرمانشاه نيز از آنچه که «تحريف» آيت‌الله خمينی خوانده انتقاد کرده و گفت: «مکتب فکری و سياسی امام راحل قابل تحريف نيست و نظرات و محکمات ايشان نقشه راه برای دولت و ملت اسلامی است».

هرچند ائمه جمعه، اسمی از «تحريف کننده» مواضع امام خمينی به ميان نياوردند، اما به نظر می‌رسد اين انتقادها متوجه آيت الله هاشمی رفسنجانی، رييس مجمع تشخيص مصلحت، باشد که روز ۱۳ خرداد امسال با تجليل از امام خمينی او را «مروج رحمانيت اسلام» خواند و عنوان كرد که انديشه خشونت در فعاليت‌های بنيانگذار جمهوری اسلامی جايی نداشته است. اظهارات هاشمی در نشستی با عنوان «جهان عاری از خشونت در انديشه امام خمينی» بيان شده، نشستی که در آستانه بيست‌وششمين سالگرد درگذشت امام خمينی برگزار شد. هاشمي رفسنجانی، در اين نشست اظهار داشت: «انقلابی که امام طراحی و رهبری کرد، عاری از هرگونه خشونت بود و هيچ‌گاه در برنامه‌ريزی ايشان فعاليت‌های خشن وجود نداشت».

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان