سه شنبه، 28 اسفند 1397 - 7:53

اسرائیل پذیرفته که دیگر نمی تواند در مقابل توافق نهایی بایستد

شماره: 1292
Aa Aa

رویترز نوشت: مقامات اسراییل در محافل علنی نشان می‌دهند برای جلوگیری از توافق نهایی هسته‌ای با ایران تلاش می‌کنند اما آنها عموما پذیرفته‌اند که توافق نهایی انجام خواهد شد و لذا به دنبال بررسی بهترین موضع‌گیری برای تامین منافع اسراییل در صورت برداشته‌شدن تحریم‌های ایران هستند.

رویترز گزارش داد:
 اسرائیل پذیرفته که دیگر نمی تواند در مقابل توافق نهایی بایستد

به گزارش اسپادانا، این خبرگزاری انگلیسی در ادامه آورده است: جدال اسراییل با فلسطینیان موجب شده است هیچ‌گونه روابط دیپلماتیک با بیشتر کشورهای عرب سنی در منطقه نداشته باشد اما همه آنها نگران فعالیت تهران در منطقه هستند و می‌ترسند در صورت رفع تحریم‌ها این فعالیت ها نیز افزایش یابد.

مقامات اسراییل در سال‌های اخیر با مقامات مصر، اردن و عربستان در گفتگوهای مربوط به خلع سلاح هسته‌ای در سوئیس دیدار کرده‌اند.

مقامات اسراییل می‌گویند این دیدارها موجب شده است یخ روابط با این کشورها تا حدودی ذوب شود.

این هماهنگی‌ها سبب خواهد شد اسراییل و کشورهای عرب در صورت ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران بتوانند یک منطقه حایل قوی‌تری ایجاد کنند.

کارشناسان اسراییلی می‌گویند به جای هماهنگی در قالب توافق دفاع موشکی در سطح منطقه‌ای میان طرفین، بیشتر امکان دارد طرفین به تبادل اطلاعات بپردازند.

با این حال برخی می‌گویند طرفین همین حالا در حال تبادل اطلاعات هستند و در مواقع لازم نیز همکاری می‌کنند.

حییم تامر، رئیس سابق عملیات‌ بین‌المللی موساد گفت: «همکاری غیرمستقیم محرمانه با این کشورها علیه ایران در حال انجام است و احتمالا عمیق‌تر هم می‌شود.»

مقامات اسراییل می‌گویند در کشاکش تحولات خاورمیانه (غرب آسیا) نظم نوینی بروز خواهد کرد که روابط نزدیک‌تر منطقه‌ای در آن ضروری است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان