سه شنبه، 6 فروردين 1398 - 10:32

با وجود کسب استقلال حرفه ای، جامعه فيزيوتراپی هم چنان با چالش های بزرگتری روبرو می شود

شماره: 1357
Aa Aa

رياست انجمن فيزيوتراپی: سیاست اصلي جامعه فيزيوتراپی استقرار دكترای حرفه ای در دانشگاه ها تعریف می گردد

درسومين همایش انجمن فيزيوتراپي عنوان شد:
 با وجود کسب استقلال حرفه ای، جامعه فيزيوتراپی هم چنان با چالش های بزرگتری روبرو می شود

صبح پنجشنبه یکم مرداد ماه 94 و به مناسبت فرارسیدن دوم مرداد ماه – سالروز استقلال حرفه ای جامعه فيزيوتراپي - سومين همایش انجمن فيزيوتراپي اصفهان در تالارشهروند این شهر و با مشارکت جمع كثيری از اساتيد دانشگاه و فيزيوتراپيست های این استان برگزار شد.
در این همایش که با حضور دکتر بانک رياست سازمان سلامت استان و دكتر جوادی رياست نظام پزشكي اصفهان برگزار شد موثقي، رياست انجمن فيزيوتراپي استان با اشاره به پيشرفت روزافزون علم فیزیوتراپی در دنيای مدرن و اهميت آن در درمان بسياری از بيماری ها اظهار داشت : " امروزه رويكرد نوين سلامت به درمان های موثرتر، با عوارض کمتر و صرفه اقتصادی بهتر اهميت بيشتری می دهد ".
موثقی خاطر نشان ساخت كه با وجود کسب استقلال حرفه ای در مرداد ماه 78جامعه فيزيوتراپی هم چنان با چالش های بزرگتری روبرو می شود .
رياست انجمن فيزيوتراپی استان گفت: " با توجه به پيشرفت روز افزون علوم و اهمیت DPT یا دکترای حرفه ای در رویکرد نوین سلامت نياز به ارتقا آکادمیک در این حوزه بیش تر از پیش نمایان می شود که متاسفانه با وجود تلاش های بسيار جامعه فيزيوتراپي هنوز استقرار دكترای حرفه ای در دانشگاه ها رنگ واقعيت به خود نگرفته است. در همین راستا سیاست اصلي جامعه فيزيوتراپی استقرار دكترای حرفه ای در دانشگاه ها تعریف می گردد ".
موثقی این مهم را نه تنها باعث افزايش توان علمي و عملي فيزيوتراپيست ها ارزیابی نمود بلكه عنوان کرد: " به دليل ماهيت علم فيزيوتراپي و نقش آن در چرخه سلامت موجبات افزايش سطح کیفی و کمی سلامت جامعه در میان مدت نیز محقق خواهد گردید ".
وی در خاتمه خاطر نشان ساخت : " همه فيزيوتراپيست های كشور اميدوارند مديران سياست گذار در امر سلامت به اين امر مهم و بديهی توجه كامل داشته باشند ".

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان