احتمال ديدار سه جانبه وزراي خارجه ايران، عربستان و سوریه | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 4 تير 1403 - 5:56

احتمال ديدار سه جانبه وزراي خارجه ايران، عربستان و سوریه

شماره: 1377
Aa Aa

المیادین از احتمال دیدار سه جانبه وزرای امور خارجه ایران، سوریه و عربستان سعودی برای بررسی حل بحران سوریه خبر داد.

الميادين:
احتمال ديدار سه جانبه وزراي خارجه ايران، عربستان و سوریه

به گزارش اسپادانا، ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه به دعوت رسمی یوسف بن علوی همتای عمانی خود به مسقط سفر کرده بود. در وزارت امور خارجه عمان ایده هایی برای حل سریع بحران سوریه و تامین خواسته های ملت این کشور، مبارزه با تروریسم، تحقق امنیت و ثبات و حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه مطرح شده است.

در پشت درهای بسته گمانه زنی هایی درباره احتمال برگزاری نشست سه جانبه وزرای امور خارجه ایران، سوریه و عربستان سعودی مطرح است. اقدام عمان در دعوت از ولید المعلم به دور از رضایت اصولی ریاض نیست.

در ادامه این گزارش آمده است: هدف تلاش های منطقه ای و بین المللی تضمین توافق با عربستان سعودی و در پشت سر آن ترکیه و قطر برای توقف حمایت از داعش و جبهه النصره و یکی دانستن خطر این دو گروه است.

تهران پس از حل پرونده هسته ای با دستیابی به توافقنامه، اکنون بر حل بحران های منطقه و در راس آنها مسئله سوریه متمرکز شده است.

حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد تهران پس از تکمیل رایزنی ها درباره طرح خود برای حل بحران سوریه آن را به دبیرکل سازمان ملل ارائه خواهد کرد و سپس این طرح به طور رسمی علنی خواهد شد. بحث ها درباره این طرح همچنان ادامه دارد و ایران درباره آن با طرف های مختلف در منطقه گفتگو می کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان