برای نحستین بار ۱۹۵ فیلم بلند داستانی در جشنواره فیلم فجر امسال حضور دارند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403 - 14:29

برای نحستین بار ۱۹۵ فیلم بلند داستانی در جشنواره فیلم فجر امسال حضور دارند

شماره: 1436
Aa Aa

تفاوت ایران اسلامی با کشورهای عربی در دو دیدگاه متفاوت است به طوری که ایران اسلامی هنرمندانی را دارد که می‌توانند به زیبایی اسلام و زندگی پیامبر(ص) را به تصویر بکشند که از آن جمله می‌توان به فیلم محمدرسول الله (ص) اشاره کرد اما کشورهای عربی چنین توانایی و دیدگاهی را ندارند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
برای نحستین بار ۱۹۵ فیلم بلند داستانی در جشنواره فیلم فجر امسال حضور دارند

به گزارش اسپادانا خبر حجت الله ایوبی شب گذشته در مراسم افتتاحیه سینما آفریقا مشهد در سالن شماره یک این سینما اظهار کرد: خوشحالم که سینماهای مشهد در حال بازسازی هستند تا مردم هنردوست و علاقمند به سینما با کیفیت بهتری آثار سینمایی را تماشا کنند.
وی با اشاره به اینکه ساخت یک فیلم با تلاش‌های بسیار در سینما انجام می‌شوند، بیان کرد: بنابراین هنرمندان آرزو دارند که فیلم آنها به خوبی دیده شود و این در حالی است که امکاناتی که در این سینما وجود دارد در کشور بی‌نظیر بوده و حتی هنرمندان باید از تهران برای تماشای آثار باکیفیت به مشهد و سینما آفریقا بیایند.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برای برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد پیگیری‌های خوب و مستمری از سوی مسئولان فرهنگ و ارشاد و استاندار خراسان رضوی صورت گرفت و امسال تلاش می کنیم تا همه فیلم‌های جشنواره فیلم فجر از سودای سیمرغ گرفته تا هنر و تجربه و نگاه نو را به مشهد بیاوریم.
ایوبی ادامه داد: همه تهیه‌کنندگان فکر می‌کنند با اکران آثارشان در استان‌ها دیگر این فیلم‌ها مورد استقبال قرار نمی‌گیرد اما می‌دانم که تماشاگران مشهدی حتی با تماشای فیلم‌ها در جشنواره فیلم فجر باز هم در سال آینده از سینماها و فیلم‌ها استقبال می‌کنند.
رئیس سازمان سینمایی کشور از حضور ۱۹۵ فیلم بلند داستانی در جشنواره فیلم فجر امسال برای نخستین‌بار در تاریخ این جشنواره خبر داد و گفت: این امر ظرفیت بالای جشنواره و تولید را در سینمای ایران نشان می‌دهد.
وی اضافه کرد: تفاوت ایران اسلامی با کشورهای عربی در دو دیدگاه متفاوت است به طوری که ایران اسلامی هنرمندانی را دارد که می‌توانند به زیبایی اسلام و زندگی پیامبر(ص) را به تصویر بکشند که از آن جمله می‌توان به فیلم محمدرسول الله (ص) اشاره کرد اما کشورهای عربی چنین توانایی و دیدگاهی را ندارند.
گفتنی است در پایان این مراسم فیلم محمد رسول الله (ص) اکران شد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان