خصوصی سازی سلامت نتایج زیانبار دارد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 4 تير 1403 - 6:57

خصوصی سازی سلامت نتایج زیانبار دارد

شماره: 1452
Aa Aa

در صورت واگذاری درمان به بخش خصوصی مردم به ویژه قشر مستضعف از خدمات پزشکی و درمانی محروم خواهند شد.بنابراین واگذاری این امور به بخش خصوصی می تواند برای مردم بسیار زیانبار باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس
خصوصی سازی سلامت نتایج زیانبار دارد

اسپادانا خبر/ «عابد فتاحی» در گفتگو با «تامین۲۴» (tamin24.ir)، با بیان اینکه دولتها نباید همواره از سه موضوع امنیت، آموزش و سلامت غافل بمانند، گفت: این سه مورد نیاز مبرم به نظارت دقیق و عمیق دارند بنابراین واگذاری این امور به بخش خصوصی می تواند برای مردم بسیار زیانبار باشد.

فتاحی افزود: در صورت واگذاری درمان به بخش خصوصی مردم به ویژه قشر مستضعف از خدمات پزشکی و درمانی محروم خواهند شد.

وی ادامه داد: هر چند ممکن است واگذاری حوزه سلامت و آموزش به بخش خصوصی برای برخی افراد با جذابیت هایی همراه باشد و دلایل خود را نیز توجیه کنند اما آیا پیش بینی کرده اند که در طول چند سال آینده چه خطرهایی در حوزه سلامت و آموزش مردم را تهدید خواهد کرد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان افزود: آموزش باید به سخت ترین شیوه اعمال شود اما متاسفانه با خصوصی کردن آموزش کیفیت آینده پزشکی نیز به خطر خواهد افتاد.

فتاحی گفت:به جای اینکه همه خدمات حوزه سلامت را خصوصی کنند بهتر است سلامت در هر دو بخش خصوصی و دولتی تعریف شود تا لا اقل افراد محروم بتوانند از خدمات سلامت بخش دولتی بهره مند شوند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان