دوگانه ای به اسم انقلاب و اصلاح در مقابل هم قرار ندهیم | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 20 آذر 1402 - 15:16

دوگانه ای به اسم انقلاب و اصلاح در مقابل هم قرار ندهیم

شماره: 1489
Aa Aa

مشاور رئیس جمهور در امور رسانه و مطبوعات دولت اصلاحات پیشبرد جامعه به سوی اندیشه پیشرفت را در گرو داشتن جامعه اصلاحات دانست و اظهار کرد: اصلاحاتی که در امتداد انقلاب باشد.

هادی خانیکی در همایش انقلاب
دوگانه ای به اسم انقلاب و اصلاح در مقابل هم قرار ندهیم

هادی خانیکی شامگاه جمعه در همایش انقلاب به روایت اصلاحات در محل دفتر اصلاح طلبان خراسان رضوی با تاکید بر لزوم داشتن جامعه اخلاقی در نظام اسلامی تصریح کرد: جامعه اخلاقی را می توان در پی جامعه اصلاحی، مدنی و جامعه انقلابی تعریف کرد.

مشاور رئیس جمهور در امور رسانه و مطبوعات دولت اصلاحات خاطرنشان کرد: من فهم اصلاحی از انقلاب را آن می دانم که دوگانه ای به اسم انقلاب و اصلاح را در مقابل هم قرار ندهیم.

وی انقلاب را ضرورتی برای نجات جامعه از مخمصه بزرگ نظام شاهنشاهی عنوان و تاکید کرد: البته نباید انقلاب را پایان کار دانست بلکه تبدیل کردن هر انقلاب به نظام کاری سنگین و دشوارتر است.

خانیکی با اشاره به اینکه در زندگی انقلابی منطق بقای انقلاب است اما در زندگی اصلاحی بازی کردن با رقیب اهمیت دارد، تصریح کرد: در دوران پس از انقلاب مهم ترین مساله شکل گیری جامعه و نهادهای مدنی است چرا که نگاه ها به یکدیگر نزدیک شده و باید بتوان نقطه مشترکی بین این نگاه ها ایجاد کرد.

وی شرط داشتن جامعه مدنی قوی را اصلاحات قوی دانست و خاطرنشان کرد:‌ جامعه مدنی قوی زمانی شکل می گیرد که در جامعه نگاه گفت و گو محور حاکم باشد.

مشاور رئیس جمهور در امور رسانه و مطبوعات دولت اصلاحات پیشبرد جامعه به سوی اندیشه پیشرفت را در گرو داشتن جامعه اصلاحات دانست و اظهار کرد: اصلاحاتی که در امتداد انقلاب باشد.

وی جامعه انقلابی را از جامعه غیرانقلابی اخلاقی‌تر عنوان و ابراز کرد: هر چند گفتمان اصلاحات با گفتمان انقلاب متفاوت است اما هدفش حفظ سرمایه های انقلاب است.

خانیکی با اشاره به اینکه جامعه اصلاحی از آن جهت که از مفاسد اجتماعی به دور است جامعه ای اخلاقی است، افزود: جامعه اصلاحی اهداف خود را با سیاست به پیش می برد اما همه چیز را سیاسی نمی داند و به امور سیاسی، اجتماع و فرهنگی به یک اندازه توجه دارد.

وی با اشاره به دور شدن جامعه از اخلاق در برخی دولت ها گفت: در برخی دولت ها دوره دروغ، ریا، تنازع و افراطی‌گری رشد پیدا می کند در حالی که نظام بر پایه دین و اخلاق شکل گرفته و نیازمند جامعه ای اخلاقی و روابط اجتماعی برپایه اخلاق است

منبع/ خبرگزاری مهر

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان