چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 6:17

تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران

شماره: 1934
Aa Aa

دانشجویان رشته‌های روانشناسی و مشاوره عصر امروز دوشنبه(29 آذرماه) در واکنش به جابجایی رشته‌های روانشناسی بالینی و سلامت از وزارت علوم به وزارت بهداشت در دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در واکنش به جابجایی رشته‌های روانشناسی بالینی و سلامت از وزارت علوم به وزارت بهداشت
تجمع دانشجویان در دانشگاه تهران

به گزارش اسپاداناخبر و به نقل از تسنیم،‌ دانشجویان رشته‌های روانشناسی و مشاوره عصر امروز دوشنبه(29 آذرماه) در واکنش به جابجایی رشته‌های روانشناسی بالینی و سلامت از وزارت علوم به وزارت بهداشت در دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بنابراین گزارش، در این تجمع اعتراضی دانشجویان بیانیه‌ای در واکنش به این انتقال قرائت کردند.

در ابتدای این بیانیه آمده است: چندی پیش خبر انتقال برخی از گرایشهای روانشناسی –بالینی، سلامت و خانواده– از مجموعه روانشناسی وزارت علوم به وزارت بهداشت از طریق مجاری رسمی اعلام گشت و موجب بهت و ناباوری دانشجویان، اساتید و فعالان حوزه روانشناسی شد. تصمیمی با این ابعاد که کوچکترین پیامدش تجزیه و چندپارگی در رشته روانشناسی و تحت تأثیر قرار گرفتن تمام بخش‌های درگیر با سلامت روان مردم است، نیازمند مطالعه تخصصی و ارزیابی کارشناسی با حضور همه مسئولین مربوطه بود.

دانشجویان در ادامه خاطرنشان کردند: حال آنکه در این میان هیچ‌کس حاضر به مشورت و نظرخواهی از اعضای جامعه روانشناسی کشور نشد و با این حال، تصمیم نهایی اتخاذ شد. لذا با توجه به انفعال مسئولین وزارت علوم، و سایه سنگین ارکان وزارت بهداشت بر این انتقال، ما دانشجویان جامعه روانشناسی کشور، تصمیم به این تجمع در دانشکده‌ی روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران گرفتیم تا نه به عنوان یک حرکت صنفی، بلکه با هدف روشنگری در خصوص پیامدها و عواقب اینگونه تصمیمات نسنجیده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به تسلط نگاه دارومحور به جای مراجع‌محور، مغفول ماندن سایر ابعاد ایجاد کننده‌ی آسیبها، ضربه‌ی جدی به کیان سلامت روان کشور و در نهایت نابودی استقلال روانشناسان، گامی در جهت جلوگیری از پشیمانی در آینده برداریم و اعتراض خود را نسبت به این انتقال اعلام کنیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان