جمعه، 8 مهر 1401 - 20:37

قرارگاه مشترک ایران و روسیه در سوریه

شماره: 1949
Aa Aa

دبیر شورای عای امنیت ملی ایران گفت: ما یک قرارگاه مشترکی در سوریه داریم که یک کار مستشاری را با کمک روس‌ها برای ارتش سوریه و نیروی مقاومت انجام می‌دهیم.

پیشنهادات نماینده ویژه پوتین؛
قرارگاه مشترک ایران و روسیه در سوریه

به گزارش اسپاداناخبر و به نقل از فارس، «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، روز سه‌شنبه (امروز) در نشستی خبری در جمع خبرنگاران تصویب قطعنامه 2328 شوای امنیت را اقدامی در ادامه فعالیت های مخرب گذشته و زمینه سازی برای ورود عناصر اطلاعاتی و نظامی کشورهای حامی تروریسم در قالب نیروهای ناظر به حلب خواند.

وی افزود: «در این قطعنامه هیچ گونه نقشی برای دولت قانونی سوریه دیده نشده است و به جای اولویت دادن به موضوع امدادرسانی به مردم تحت محاصره تروریست ها در سوریه، تنها مسئله چگونگی خروج امن مسلحان از حلب مورد توجه قرار گرفته است».

شمخانی اظهار داشت: ما یک کار مشترک مقطعی با برخی از کشورهای منطقه در خصوص موضوع مبارزه با تروریسم داریم و سفر ایشان به ایران در همین چارچوب بود.

وی افزود: ما قرارگاه مشترکی در سوریه داریم که یک کار مستشاری را با کمک روس ها برای ارتش سوریه و نیروی مقاومت انجام می دهیم.

شمخانی اضافه کرد: کار مشترکی نیز با عراق، روسیه و سوریه برای طراحی مبارزه با تروریسم در بعد نظامی داریم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی استفاده از فضای ایران برای عبور جنگنده روس را در همین چارچوب خواند و افزود: لاورنتی اف پیشنهاداتی را فراهم کرده بود که مبنای بحثی بود که چگونه با توجه به شرایط جدید منطقه‌، در بعد میدانی اقدامات خود را به شکل مناسب صورت دهیم.

وی افزود: قرار شد اقداماتمان را هماهنگ کنیم و برخی از فرایندهای اجرایی این وضعیت امروز در مسکو بین سیاسی های سه کشور ایران ترکیه و روسیه دنبال می شود و یک کار مشترک نیز در بعد نظامی با روسیه برای کمک به دولت سوریه داریم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان