جمعه، 8 مهر 1401 - 19:05

ادعای آسوشیتدپرس درباره هشدار آژانس به ایران

شماره: 1950
Aa Aa

دو دیپلمات ارشد که تمرکز آنها روی برنامه هسته‌ای ایران قرار دارد، در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی شدند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اخیراً به تهران درباره سقف غنی‌سازی در این کشور هشدار داده است و اگر ایران این روند را کند نکند، به زودی از محدوده آن فراتر خواهد رفت.

به نقل از دو دیپلمات
ادعای آسوشیتدپرس درباره هشدار آژانس به ایران

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از دو دیپلمات مدعی شد که آژانس درباره محدودیت غنی‌سازی به ایران هشدار داده است.

به گزارش اسپاداناخبر، دو دیپلمات ارشد که تمرکز آنها روی برنامه هسته‌ای ایران قرار دارد، در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی شدند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اخیراً به تهران درباره سقف غنی‌سازی در این کشور هشدار داده است و اگر ایران این روند را کند نکند، به زودی از محدوده آن فراتر خواهد رفت.

ایران و گروه 1+5 شامل روسیه، چین، آمریکا، انگلستان، فرانسه و آلمان سال گذشته به یک توافق جامع بر سر برنامه هسته‌ای ایران دست یافتند که منجر به لغو تحریم‌های بین‌المللی وضع شده علیه ایران در ازاء محدودیت فعالیت‌های هسته‌ای این کشور شد.

بر اساس این توافق، ایران تعداد سانتریفیوژهای خود را کاهش داده است و نباید از سطح 3.6 درصد اورانیوم غنی‌سازی کند.

اما این ادعا در حالی مطرح می‌شود که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در تمام گزارشات خود از زمان اجرای توافق هسته‌ای درباره پایبندی ایران به تعهدات مرتبط هسته‌ای‌اش قویاً تأکید کرده است که جمهوری اسلامی به تعهدات خود در این توافق عمل کرده و به آن کاملاً پایبند است.

منبع: ایسنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان