یک هفتم کودکان بازمانده از تحصیل کشور سهم سیستان و بلوچستان | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 20 آذر 1402 - 15:47

یک هفتم کودکان بازمانده از تحصیل کشور سهم سیستان و بلوچستان

شماره: 2004
Aa Aa

آمارها نشان می‌دهد، بیش از ۷۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان در فقر شدید زندگی می‌کنند. بحران خشکسالی و کمبود آب، نرسیدن اعتبارات دولتی و بی‌توجهی به این استان باعث وخیم‌تر شدن شرایط فقر در این استان شده است. همچنین ۷۰ درصد مردم این استان از بیمه بازنشستگی برخوردار نیستند که احتمال فقر در دوران سالمندی را افزایش می‌دهد.

معاون وزیر تعاون؛
یک هفتم کودکان بازمانده از تحصیل کشور سهم سیستان و بلوچستان

ایران ۱۳۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل دارد که در این میان استان سیستان و بلوچستان با داشتن یک سی و پنجم جمعیت کشور، یک هفتم کودکان بازمانده از تحصیل را در خود جای داده است. همچنین ۷۰ درصد مردم این استان از بیمه بازنشستگی برخوردار نیستند که احتمال فقر در دوران سالمندی را افزایش می‌دهد.

به گفته احمد میدری، معاون وزیر تعاون رابطه مستقیمی میان جنس سرپرست خانوار، سن خانوار و فقر وجود دارد و این به آن معناست که احتمال فقر سالمندان و زنان بیشتر است.

بر اساس اطلاعاتی که معاون وزیر تعاون ارائه کرده از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه دولت، ۴۲ هزار میلیارد تومان برای یارانه نقدی، ۱۱ میلیارد تومان به بنیاد شهید، ۳۸۰۰ میلیارد به کمیته امداد و ۱۸۰۰ میلیارد تومان به بهزیستی تعلق می‌گیرد.

آمارها نشان می‌دهد، بیش از ۷۰ درصد مردم سیستان و بلوچستان در فقر شدید زندگی می‌کنند. بحران خشکسالی و کمبود آب، نرسیدن اعتبارات دولتی و بی‌توجهی به این استان باعث وخیم‌تر شدن شرایط فقر در این استان شده است. برخی آمارهای دیگر ۳۰ میلیون نفر، معادل ۴۰ درصد جمعیت کشور را فقر نشان می‌‌دهتد.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان