يكشنبه، 10 مهر 1401 - 7:09

سقوط آزاد تیم ملی فوتبال بانوان ایران/ 19 ماه بدون هیچ گونه فعالیت

شماره: 2019
Aa Aa

تیم ملی ایران که در رده‌بندی قبلی در ماه آگوست رتبه پنجاه‌و‌پنجم را در اختیار داشت، پس از اکوادور که 77 پله سقوط کرده، بیشترین افت را در رده‌بندی فدراسیون جهانی فوتبال داشته و به دلیل اینکه بیش از 19 ماه هیچ گونه فعالیتی نداشته، رتبه‌ای کسب نکرده است.

در تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال زنان جهان
سقوط آزاد تیم ملی فوتبال بانوان ایران/  19 ماه بدون هیچ گونه فعالیت

تیم ملی فوتبال بانوان ایران با سقوطی چشمگیر در رده‌بندی فدراسیون جهانی فوتبال، از جمع تیم‌های دارای رتبه خارج شد.
به گزارش تسنیم، در تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال زنان جهان، تیم ملی فوتبال بانوان ایران با 73 پله سقوط از جمع تیم‌های دارای رتبه در رنکینگ فیفا خارج شده است.

طبق اعلام سایت فیفا، تیم ملی ایران که در رده‌بندی قبلی در ماه آگوست رتبه پنجاه‌و‌پنجم را در اختیار داشت، پس از اکوادور که 77 پله سقوط کرده، بیشترین افت را در رده‌بندی فدراسیون جهانی فوتبال داشته و به دلیل اینکه بیش از 19 ماه هیچ گونه فعالیتی نداشته، رتبه‌ای کسب نکرده است.
آخرین رتبه‌ای که در رنکینگ فیفا در بخش فوتبال بانوان وجود دارد، 127 است که در اختیار تیم ملی فوتبال بانوان بوتسوانا با 732 امتیاز قرار دارد. این در حالی است که تیم ملی فوتبال بانوان ایران 1418 امتیاز دارد که 4 امتیاز بیشتر از کرواسی، تیم پنجاه‌وسوم است.
در رده‌بندی کلی بهترین تیم‌های فوتبال زنان جهان، تیم ملی آمریکا با 2140 امتیاز، آلمان با 2109 امتیاز و فرانسه با 2041 امتیاز اول تا سوم هستند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان