جمعه، 8 مهر 1401 - 19:25

جنگ سوریه بیش از ۳۱۰ هزار کشته برجای گذاشته است/۱۶ هزار نفر از آنها کودک هستند

شماره: 2027
Aa Aa

دیده‌بان حقوق بشر سوریه در گزارشی اعلام کرد که میزان قربانیان جنگ سوریه از زمان آغاز این بحران در ماه مارس سال ۲۰۱۱ به ۳۱۲ هزار و یک نفر رسیده است. در میان این کشته شدگان ۹۰ هزار غیرنظامی بوده که ۱۶ هزار نفر از آنها کودک هستند.

خبرگزاری فرانسه؛
جنگ سوریه بیش از ۳۱۰ هزار کشته برجای گذاشته است/۱۶ هزار نفر از آنها کودک هستند

جنگ سوریه بیش از ۳۱۰ هزار کشته برجای گذاشته و باعث شده است که بسیاری از شهروندان سوری در طول ۶ سال گذشته خانه خود را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقرش در انگلیس است، در گزارشی اعلام کرد که میزان قربانیان جنگ سوریه از زمان آغاز این بحران در ماه مارس سال ۲۰۱۱ به ۳۱۲ هزار و یک نفر رسیده است. در میان این کشته شدگان ۹۰ هزار غیرنظامی بوده که ۱۶ هزار نفر از آنها کودک هستند.

در کشوری که نزدیک به ۲۳ میلیون جمعیت پیش از شروع جنگ داشت، سازمان ملل پیش‌بینی می‌کند که نزدیک ۶.۶ میلیون نفر به دلیل وقوع درگیری‌ها آواره شده‌اند و در داخل سوریه مهاجرت کرده‌اند.

استفن اوبراین، یکی از مقامات سازمان ملل اعلام کرد: همچنین نزدیک به یک میلیون نفر از سوری‌ها در مناطق جنگی گیر افتاده‌اند.

همچنین کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد: جنگ سوریه باعث شده است که ۴.۸ میلیون نفر از این کشور فرار کنند. در حال حاضر بیش از ۲.۷ میلیون سوری در ترکیه پناهنده شده‌اند. همچنین در لبنان نیز بیش از یک میلیون پناهنده سوری و در اردن ۶۵۵ هزار نفر از آنها حضور دارند.

از سوی دیگر، دست کم ۲۲۸ هزار نفر پناهنده سوری در عراق و ۱۱۵ هزار نفر در مصر ساکن هستند. بسیاری از پناهجویان سوری به دنبال سفر به اروپا از راه‌های غیرقانونی هستند. همچنین این کشور جنگ زده از نظر اقتصادی نیز در شرایط بسیار بدی قرار دارد.

کارشناسان اعلام می‌کنند، بحران سوریه اقتصاد این کشور را به سه دهه قبل باز گردانده است. سیستم‌های بهداشتی و تحصیلی در این کشور کاملا خراب شده است.

در سال ۲۰۱۵ یک ائتلاف متشکل از سازمان‌های غیردولتی اعلام کردند: بیشتر سوری‌ها بدون داشتن برق زندگی می‌کنند و بیش از ۸۰ درصد جمعیت این کشور در فقر و محرومیت به سر می‌برند.

منبع: ایسنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان