يكشنبه، 10 مهر 1401 - 7:06

هر روز چهار کارگر ساختمانی در کشور جان می دهند

شماره: 2064
Aa Aa

محمد اصابتی: روزانه 20 تا 24 کارگر ساختمانی بر اثر بیماری های ناشی از کار جان می بازند. تنها در سال گذشته افزون بر یک هزار و 400 نفر از کارگران ساختمانی در حوادث ناشی از کار جان باختند و آمار سال 93 هم حدود یک هزار و 800 نفر بود.

بر اثر حوادث ناشی از کار
هر روز چهار کارگر ساختمانی در کشور جان می دهند

به گزارش اسپاداناخبر و نقل از ایلنا مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد، روزانه چهار کارگر ساختمانی در کشور به صورت مستقیم بر اثر حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می دهند.

«محمد اصابتی» در نخستین همایش ایمنی ، بهداشت و محیط زیست در صنعت ساختمان در محمود آباد مازندران افزود: روزانه 20 تا 24 کارگر ساختمانی نیز بر اثر بیماری های ناشی از کار جان می بازند.

وی گفت : تنها در سال گذشته افزون بر یک هزار و 400 نفر از کارگران ساختمانی در حوادث ناشی از کار جان باختند و آمار سال 93 هم حدود یک هزار و 800 نفر بود.

اصابتی افزود: از سال 89 تا سال 94 در یک پروسه زمانی پنج ساله حدود 10 هزار کارگر ساختمانی در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند.

بنا به اظهار وی، تنها در سال 93 سازمان تامین اجتماعی حدود پنج هزار میلیارد ریال مستمری به از کار افتادگان ناشی از حوادث کار پرداخت کرد.

مدیرکل بازرسی کار وزارت تعاون خسارت سالانه ناشی از حوادث کار در کشور را برابر با بودجه هدفمندی یارانه ها اعلام کرد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان