مدیرکافه‌ای که حاضر نیست به اردوغان چایی بدهد بازداشت شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 4 تير 1403 - 6:42

مدیرکافه‌ای که حاضر نیست به اردوغان چایی بدهد بازداشت شد

شماره: 2104
Aa Aa

مدیر کافه روزنامه جمهوریت ترکیه به اتهام گفتن اینکه «حاضر نیست به رئیس جمهوری ترکیه حتی یک فنجان چایی بدهد» بازداشت شده و در انتظار محاکمه است.

رویترز:
مدیرکافه‌ای که حاضر نیست به اردوغان چایی بدهد بازداشت شد

به گزارش اسپاداناخبرو به نقل از رویترز مدیر کافه روزنامه جمهوریت ترکیه به اتهام گفتن اینکه «حاضر نیست به رئیس جمهوری ترکیه حتی یک فنجان چایی بدهد» بازداشت شده و در انتظار محاکمه است.

«شنول بوران» زمانیکه پلیس خیابان را به خاطر تدابیر امنیتی در نزدیکی محل سخنرانی رجب طیب اردوغان بسته بود، به یک مامور پلیس گفته «من به این مرد یک فنجان چایی هم نمی‌دهم.»

او حالا در دادگاه به علت اهانت به رئیس جمهوری تفهیم اتهام شده است. اهانت به رئیس جمهوری ترکیه می‌تواند چهار سال حبس در پی داشته باشد. وکلای اردوغان تا به حال هزار و ۸۰۰ پرونده در مورد اهانت به او تشکیل داده‌اند.

دولت ترکیه پس از کودتای نافرجام امسال اقدام به پاکسازی سازمان‌های دولتی، پلیس، ارتش و دستگاه قضایی کرده و تا امروز بیش از ۱۱۰ هزار نفر را اخراج کرده است. تعداد دستگیرشدگان بعد از این کودتا بیش از ۱۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود.

منتقدان اردوغان، کودتای نافرجام امسال را بهانه‌ای برای برخورد با فعالان سیاسی، گسترش عملیات علیه کردها و مستحکم‌کردن پایه‌های قدرت دولت اسلامگرای ترکیه می‌دانند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان