دوشنبه، 11 مهر 1401 - 20:22

به خود اجازه نمی‌دهم که چشم بر روی یک بیمار ببندم

شماره: 2129
Aa Aa

قوه قضائیه می‌گوید اگر این فرد دست از اعتصاب غذا بردارد با او مذاکره خواهد کرد. من به عنوان نماینده مردم می‌خواهم با او صحبت کرده و او را راضی کنم تا دست از اعتصاب خود بردارد زیرا محکومیت این فرد ۱۵ سال حبس است نه مرگ.

درخواست‌ ملاقات با آرش صادقی و معاینه او در زندان؛
به خود اجازه نمی‌دهم که چشم بر روی یک بیمار ببندم

به گزارش اسپاداناخبر و به نقل از ایلنا، رحمت الله حافظی در نشست خبری صبح امروز خود درباره درخواست‌اش مبنی بر ملاقات با آرش صادقی و معاینه او در زندان گفت: به عنوان یک پزشک به خود اجازه نمی‌دهم که چشم بر روی یک بیمار ببندم. اگر قرار باشد تایید صلاحیت من با نجات جان یک انسان در تعارض قرار گیرد، به عنوان یک پزشک نجات جان او اولویت خواهد داشت.

وی با ابراز تعجب از اینکه به چه علت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به این موضوع ورود نکرده است، گفت: قوه قضائیه می‌گوید اگر این فرد دست از اعتصاب غذا بردارد با او مذاکره خواهد کرد. من به عنوان نماینده مردم می‌خواهم با او صحبت کرده و او را راضی کنم تا دست از اعتصاب خود بردارد زیرا محکومیت این فرد ۱۵ سال حبس است نه مرگ.

رئیس کمیسیون سلامت شهر تهران با بیان اینکه اگر در همین جلسه نتانیاهو به عنوان منفور‌ترین فرد حضور داشته باشد و دچار ایست قلبی شود به عنوان یک پزشک مسئول هستم جان او را نجات دهم، ادامه داد: سعی کردم با دادستانی تهران نیز تماس برقرار کنم تا بتوانم با این فرد زندانی صحبت کرده اعتصاب غذایش را بشکنم که تاکنون موفق نشدم.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه اصولگرا است و معیار اصولگرایی را اصولگرایان تندرو تعیین نمی‌کنند گفت: معتقدم تندروهای جناح‌های سیاسی چپ و راست باعث آسیب رساندن به مردم و سلب اعتماد عمومی می‌شوند. من سه خط قرمز دارم اصل نظام، رهبری و منافع مردم و تمام موضع‌گیری‌هایم نیز براساس این سه اصل است.

وی با بیان اینکه عملکرد عده‌ای از مدیران را به آبروی نظام گره می‌زنیم که خطایی بزرگ است ادامه داد: اقتدار نظام فرا‌تر از آن است که با چنین مباحثی مخدوش شود و این نگاه باید اصلاح شود. اگر مدیری که وظیفه خدمت‌رسانی به مردم را داشته خطا کرده چرا نظام زیر سوال برود.

حافظی تصریح کرد: موضع‌گیری‌های من در چارچوب خواست مقام معظم رهبری است که ایشان در مقابله با مفاسد اقتصادی تاکید دارند. لذا این موضوع که عده‌ای این مباحث را سیاسی تلقی می‌کنند نوعی فرار رو به جلو است.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه نباید شورای شهر را متشکل از جناح سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب دانست اظهار کرد: عده‌ای با تضییع حقوق مردم مبارزه می‌کنند و عده‌ای بر آن چشم می‌بندند و باید از این منظر به اعضای شورای شهر نگاه کرد. بنابراین حافظی هرگز از اصولگرایی خارج نمی‌شود اما نه آنچه که مورد تعریف برخی از آقایان است.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر در پاسخ به این سوال که می‌گویند نام شما در لیست ۲۱ نفره اصلاح‌طلبان قرار دارد عنوان کرد: در این خصوص با من صحبتی نشده است و خود نیز هنوز به جمع بندی نرسیده‌ام که در دور آینده به انتخابات ورود کنم یا خیر اما من مستقل هستم و اگر کسی بخواهد نام من را در لیست خود بگذارد با این شرط است که در تصمیم‌گیری‌ها مستقل عمل می‌کنم.

او تصریح کرد: تبعیت کورکورانه از فرد یا موضع خاص را اصولگرایی نمی‌دانم و معتقدم اصولگرایی به معنای پذیرش اصل نظام و گوش دادن به فرمایشات رهبری است و باید منافع مردم را به منافع جناحی ترجیح داد.

حافظی خاطرنشان کرد: در هیچ گروه سیاسی نبوده‌ام و از هیچ گروهی خط نمی‌گیرم و مستقلاً اتفاقات را بررسی کرده و به جمع‌بندی می‌رسم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان