شنبه، 2 شهريور 1398 - 4:34

تصویب قطعنامه پیشنهادی روس ها در مورد سوریه در شورای امنیت

شماره: 2142
Aa Aa

ین قطعنامه خواستار آتش‌بس فوری و رساندن کمک‌های بشردوستانه به مردم سوریه شده است و در پی مذاکرات سه جانبه روسیه، ترکیه و ایران، در مناطق وسیعی از سوریه برقرار شده است. این توافقنامه راه را برای مذاکرات ماه آینده دولت سوریه و مخالفان در «آستانه» پایتخت قزاقستان، آماده می کند

در رابطه با آتش‌بس سوریه؛
تصویب قطعنامه پیشنهادی روس ها در مورد سوریه در شورای امنیت

به گزارش اسپاداناخبر به نقل از راشا تودی، شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز-شنبه- قطعنامه پیشنهادی روسیه در رابطه با آتش‌بس سوریه را تصویب کرد.

شورای امنیت سازمان ملل در جلسه‌ یک‌ساعته‌ای که پشت درهای بسته برگزار شد، به بررسی قطعنامه پیشنهادی روسیه درخصوص آتش‌بس سوریه و نیز مذاکرات سوری- سوری در «آستانه» پایتخت قزاقستان پرداخت.

«ویتالی چورکین» نماینده روسیه در سازمان ملل در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرده بود، رای‌گیری درباره این قطعنامه، شنبه انجام می‌شود و با توجه به این که برخی از اعضای شورای امنیت خواستار اصلاحاتی در پیش‌نویس آن شده‌ بودند بخش‌هایی از این قطعنامه بازنگری شد.

به گزارش خبرگزاری آلمان این قطعنامه خواستار آتش‌بس فوری و رساندن کمک‌های بشردوستانه به مردم سوریه شده است.

آتش‌بس پیشنهادی، در پی مذاکرات سه جانبه روسیه، ترکیه و ایران، در مناطق وسیعی از سوریه برقرار شده است.

توافقنامه آتش‌بس، قرار است راه را برای مذاکرات ماه آینده دولت سوریه و مخالفان در «آستانه» پایتخت قزاقستان، آماده کند که از حمایت مسکو، آنکارا و تهران برخوردار است.

برخی از اعضای شورای امنیت، در کنار موافقت با قطعنامه آتش‌بس سوریه خواستار نظارت بر این فرآیند از سوی ناظران مستقل و ارسال نامحدود کمک‌های بشردوستانه به مناطق جنگ‌زده شده‌اند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان