دوشنبه، 11 مهر 1401 - 21:43

۱۹ میلیون جمعیت تهران و کلان شهرهای آلوده ایران هوای آلوده تنفس می‌کنند

شماره: 2176
Aa Aa

آلودگی هوا در تهران و کلانشهرهای ایران تبدیل به یک معضل اساسی شده است. در تهران سالانه بیش از ۵ هزار نفر و در کل ایران ۲۶ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران؛
۱۹ میلیون جمعیت تهران و کلان شهرهای آلوده ایران هوای آلوده تنفس می‌کنند

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفته اسن تهرانی‌ها و بسیاری از مردم کلانشهرهای کشور سم تنفس می‌کنند و حداکثر کاری که برای بهبود هوا انجام می‌شود گسترش محدوده طرح ترافیک به به محدوده طرح زوج و فرد است.

به گفته محمد حقانی ۱۹ میلیون جمعیت تهران و کلانشهرهای آلوده ایران هوای آلوده تنفس می‌کنند و گویا شهروندان به جز در خانه ماندن راهکار دیگری ندارند چون کاری برای بهبود هوا انجام نمی‌شود.

آلودگی هوا در تهران و کلانشهرهای ایران تبدیل به یک معضل اساسی شده است. در تهران سالانه بیش از ۵ هزار نفر و در کل ایران ۲۶ هزار نفر بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند. بسیاری از بیماری‌های خطرناک هم ریشه در آلودگی هوا دارند.

یکی از موثرترین راهکارها برای مبارزه با آلودگی هوا، گسترش حمل و نقل عمومی و ایجاد محدودیت برای خودروهای شخصی است. با این حال هیچ‌کدام از دولت‌ها در دو دهه گذشته کمک بزرگی به توسعه حمل و نقل عمومی نکرده‌اند. ساخت مترو و ورود اتوبوس به ناوگان حمل و نقل تهران و کلانشهرهای ایران همچنان به کندی پیش می‌رود.

منبع/ ایسنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان