يكشنبه، 10 مهر 1401 - 8:00

حمایت آمریکا ازمسابقات «همبستگی جهانی برای کشتی»

شماره: 2302
Aa Aa

این مسابقات در هر کشور در یکی از مکان های ملی و اصلی آن کشور، همچون برج میلاد تهران، میدان سرخ مسکو، میدان تایمز نیویورک و یکی از میادین اصلی کشورهای ترکیه و ژاپن انجام خواهد شد.

پس از پیشنهاد ایران به اتحادیه جهانی؛
حمایت آمریکا ازمسابقات «همبستگی جهانی برای کشتی»

فدراسیون کشتی آمریکا اعلام کرد از طرح برگزاری مسابقات «همبستگی جهانی برای کشتی» که از سوی ایران به اتحادیه جهانی پیشنهاد شده، حمایت می‌کند.
به گزارش اسپادانا خبر و نقل از مهر، فدراسیون کشتی آمریکا در نامه ارسالی خود ضمن حمایت از طرح ایران اعلام کرده برای جزئیات برنامه از جمله چگونگی برگزاری مسابقات، طرفین مذاکره کنند.

طرح ارسالی ایران به «نناد لالوویچ» رئیس اتحادیه جهانی کشتی به شرح زیر است:

«از جمله کارهای سخت و فشرده برخی کشورها در سال ۲۰۱۳ میلادی برای حفظ کشتی در المپیک، برگزاری مسابقات سه جانبه بین تیم های ایران، روسیه و آمریکا در ایستگاه تاریخی راه آهن نیویورک با حمایت همه جانبه خانواده کشتی جهان، به منظور جلب توجه عمومی به ورزش ما (کشتی) بود. برگزاری این مسابقات نمادین تاثیر زیادی در حفظ کشتی داشت. امروز ورزش ما به چنین برنامه های نمادین در برنامه های سالیانه خود نیاز دارد. در این راستا فدراسیون کشتی ایران پیشنهاد برگزاری مسابقاتی با عنوان همبستگی جهانی برای کشتی را ارائه می دهد.

این رقابت در کشتی آزاد بین تیم های ایران، روسیه و آمریکا، در کشتی فرنگی بین تیم های ایران، روسیه و ترکیه و در کشتی زنان بین تیم های ژاپن، آمریکا و روسیه برگزار می شود.

این مسابقات در هر کشور در یکی از مکان های ملی و اصلی آن کشور، همچون برج میلاد تهران، میدان سرخ مسکو، میدان تایمز نیویورک و یکی از میادین اصلی کشورهای ترکیه و ژاپن انجام خواهد شد.این رقابت ها تلاش های خانواده کشتی برای عمومی کردن این رشته تاریخی و حفظ همیشگی آن در المپیک را نشان می دهد.

این مسابقات در هشت وزن و با دوکیلوگرم ارفاق وزن به صورت تیم به تیم برگزار خواهد شد. فدراسیون کشتی ایران با توجه به برگزاری مسابقات قهرمانی قاره ای در ماه می سال آینده میلادی ( ۲۰۱۷) پیشنهاد می دهد این مسابقات در ماه می تا اواسط ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ میلادی در کشتی آزاد وزنان در آمریکا، کشتی فرنگی در ترکیه، کشتی زنان در ژاپن، و سپس آزاد و فرنگی در روسیه و ایران برگزار گردد. واین مسابقات در هر کشور، در طی یک روز برگزار می شود.

از آنجا که این رویداد جهانی و نمادین است، شایسته است اتحادیه جهانی کشتی محوریت هماهنگی انجام این رقابتها را برعهده گیرد.»

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان