ایرانی ها در تقلب حرفه ای هستند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 10:21

ایرانی ها در تقلب حرفه ای هستند

شماره: 2372
Aa Aa

پمپئو گفته: با وجودی که به عنوان عضو مجلس نمایندگان با این توافق مخالفت کردم ولی در صورت تایید من به عنوان رییس سیا، نقش من تغییر خواهد کرد.

ادعای گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ برای ریاست سازمان سیا؛
ایرانی ها در تقلب حرفه ای هستند

مایک پُمپئو گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ برای ریاست سازمان «‌سیا» در برابر کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا به پرسش های سناتورها پاسخ داد.

به گزارش اسپادانا خبر و نقل از انتخاب، وی گفت آمریکا با یکی از پیچیده ترین محیط های جهانی در دهه های اخیر روبروست. به گفته او، از سویی ایران جسورتر و مخرب تر شده و از سوی دیگر روسیه رویه ای تهاجمی تر در پیش گرفته و اروپا را تهدید می کند و تقریبا هیچ اقدامی علیه داعش انجام نمی دهد. پمپئو گزارش سازمان های اطلاعاتی آمریکا را مبنی بر حملات سایبری روسیه در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تأیید کرد و گفت : آمریکا باید به حملات سایبری روسیه پاسخی محکم دهد.

مایک پمپئو ۵۲ ساله نماینده کانزاس در مجلس نمایندگان، که از مخالفان برجام بود، در نشست سنا گفت: رژیمی که برای نظارت بر فعالیت های هسته‌ای ایران وضع شده بسیار خوب است اما ادعا کرد:« ایرانی ها در تقلب حرفه ای هستند و باید به دقت بر اجرای این موارد نظارت کرد».

او که از منتقدان توافق هسته‌ای دولت باراک اوباما با ایران بوده است گفت: «با وجودی که به عنوان عضو مجلس نمایندگان با این توافق مخالفت کردم ولی در صورت تایید من به عنوان رییس سیا، نقش من تغییر خواهد کرد».

نامزد پیشنهادی برای تصدی ریاست سیا افزود: «من فعالیت‌های این نهاد در زمینه جمع‌آوری اطلاعات را هدایت و تضمین خواهم کرد که کار‌شناسان این آژانس وقت، فضای سیاسی مناسب و منابع لازم را برای ارائه تحلیل‌های بی‌طرفانه و دقیق داشته باشند».

وی در بخش دیگری از سخنانش مدعی شد: «ایران به بازیگری اخلال‌گر‌تر و مخرب‌تر در اوضاع خاورمیانه بدل شده است».

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان