چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 6:13

گزارش ها از رشد 8 درصدی قیمت مسکن خبر می دهد

شماره: 2458
Aa Aa

نیمه نخست امسال صدور پروانه‌های ساختمانی 5 درصد رشد داشته که این مسئله نشاندهنده سیاست دولت در تقویت عرضه و تقاضا به طور همزمان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی؛
گزارش ها از رشد 8 درصدی قیمت مسکن خبر می دهد

معاون وزیر راه و شهرسازی از رشد ۵ تا ۸ درصدی قیمت مسکن خبر داد و با اشاره به سپرده‌گذاری ۲۶۰۰ میلیارد تومانی در صندوق پس‌انداز مسکن یکم، گفت:‌ سال آینده بدون اتکا به بودجه دولت، ۷۸۰۰ میلیارد تومان در بخش مسکن سرمایه‌گذاری می‌شود.

به گزارش انتخاب، حامد مظاهریان اظهار کرد: تاکنون 130 هزار نفر در صندوق پس‌انداز مسکن یکم بانک مسکن سپرده‌گذاری کرده‌اند که جمع این سپرده‌ها بالغ بر 2600 میلیارد تومان است.

وی با بیان این‌که وظیفه دولت سیاست‌گذاری و تسهیل‌گری در حوزه مسکن است، تصریح کرد: سال آینده از طریق صندوق مذکور 7800 میلیارد تومان بدون استفاده از بودجه دولت در بخش مسکن سرمایه‌گذاری می‌شود که سیگنال خوبی برای سازندگان جهت ورود به بازار مسکن خواهد بود.

وی همچنین با بیان این‌که مبایعه‌نامه‌ها حدود 9 درصد افزایش یافته و افزایش قیمت مسکن نیز زیر تورم بوده و 5 تا 8 درصد گزارش می‌شود، افزود: نیمه نخست امسال صدور پروانه‌های ساختمانی 5 درصد رشد داشته که این مسئله نشاندهنده سیاست دولت در تقویت عرضه و تقاضا به طور همزمان است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید براین‌که این رویکرد به شروع رونق در بخش مسکن کمک کرده است، گفت: امیدواریم با ثبات سیاسی-اقتصادی در کشور روند رونق نسبی بازار مسکن بتواند طی سال‌های آینده به نتیجه مورد نظر برسد.

منبع/ تسنیم

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان