مولاوردی: برنامه‌هایی در جهت سلامت جنسی زنان اجرا خواهد شد | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 12 مهر 1402 - 20:09

مولاوردی: برنامه‌هایی در جهت سلامت جنسی زنان اجرا خواهد شد

شماره: 2466
Aa Aa

طرح " تاب آوری اجتماعی " همچون طرح اقتصاد مقاومتی است با این تفاوت که این طرح برای توانمندسازی در برابر مسائل و مشکلات اجتماعی است.

در نشستی با بانوان کهگیلویه و بویراحمد؛
مولاوردی: برنامه‌هایی در جهت سلامت جنسی زنان اجرا خواهد شد

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، راضی نبودن زوجین در مسائل زناشویی را یکی از علل اصلی طلاق خواند و اظهارداشت: برنامه‌هایی در جهت سلامت جنسی در کشور برای زنان اجرا می‌شود.

به گزارش اسپادانا خبر و نقل از ایلنا ، شهیندخت مولاوردی در نشستی با بانوان کهگیلویه و بویراحمد در محل استانداری این استان گفت: نیازهای زنان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی افزود: نقش حوزه‌های علمیه در گره گشایی از مشکلات جامعه زنان انکارناپذیر است و امید داریم سایر دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی نیز در این راستا گام بردارند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: به جزء چند مورد خاص، مشکلات زنان در تمامی استان‌های کشور یکسان است و ما برای بررسی دقیق این مشکلات اطلس آسیب‌های اجتماعی زنان را تدوین کردیم.

به‌گفته مولاوردی، برگزاری نشست‌های منطقه‌ای برای ترویج همکاری‌های شبکه‌ای بخشی از برنامه معاونت زنان برای توانمندسازی و آموزش بانوان است.

وی گفت: طرح " تاب آوری اجتماعی " همچون طرح اقتصاد مقاومتی است با این تفاوت که این طرح برای توانمندسازی در برابر مسائل و مشکلات اجتماعی است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، اعتبار پیش بینی شده برای هراستان در طرح تاب آوری اجتماعی را 800 میلیون ریال عنوانه و خاطرنشان کرد:برای اجرای بهتر این طرح نیازمند مشارکت و همکاری سازمان‌های مردم نهاد هستیم.

ملاوردی، بازبینی در قانون بیمه زنان خانه دار را باتوجه به نیازهای گوناگون آنان ضروری خواند و تصریح کرد: کمتر از 30 درصد از قانون بیمه زنان خانه دار در کشور اجرا شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان به احداث پارک های ویژه بانوان در سراسر کشور اشاره و اظهارداشت: احداث پارک ویژه بانوان مطالبه مشترک تمامی استان‌ها بود.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: بعد از هماهنگی با رئیس سازمان برنامه و بودجه، اعتبار ویژه‌ای برای پارک‌های بانوان در تمامی استانها در نظر گرفته شد.

ملاوردی، مجموع اعتبار برای تجهیز و احداث پارک بانوان درکشور را 31 میلیارد ریال ذکر و اظهارداشت: سهم هر استان از این اعتبارات مبلغ 100 میلیون تومان است.

وی در ادامه از پرداخت 200 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالزایی با عاملیت صندوق کارآفرینی امید به زنان سرپرست خانوار و دختران فارغ‌التحصیل خبرداد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: تفاهم نامه‌ای با صندوق کارآفرینی امید در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار و دختران فارغ التحصیل منعقد شد که 200 میلیارد ریالبرای استان های کشور تخصیص یافته است.

ملاوردی با بیان اینکه شیوه نامه اجرایی این طرح تدوین شده، یادآورشد: به‌زودی این طرح به استان‌ها ابلاغ و بعد از ابلاغ یک کمیته در هر استان برای بررسی طرح‌ها تشکیل می‌شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان