يكشنبه، 10 مهر 1401 - 6:16

قوه قضائیه: پرونده محمود احمدی‌نژاد مربوط به دیوان محاسبات کشور است

شماره: 2544
Aa Aa

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای: اطاله دادرسی در برخی از پرونده‌ها را قبول دارم اما همیشه اوقات مقصر قاضی و قوه قضائیه نیست. با همراهی مجلس و برنامه ششم توسعه بنا بر این شده است که سالانه ۸۰۰ قاضی استخدام کنیم.

در صدوهفتمین نشست خبری سخنگوی قوه‌قضاییه عنوان شد؛
قوه قضائیه: پرونده محمود احمدی‌نژاد مربوط به دیوان محاسبات کشور است

به گزارش اسپادانا خبر، معاون اول قوه قضائیه در صدوهفتمین نشست خبری خود و در پاسخ به سوال خبرگزاری ایلنا مبنی بر اینکه اطاله دادرسی در پرونده های مهم از انتقاداتی که نسبت به عملکرد قوه قضاییه مطرح می‌شود. به طور مثال از همان سال ۹۲ پرونده‌ای برای محمود احمدی‌نژاد به دلیل تخلفات در دوران ریاست جمهوری‌اش تشکیل شده است. طبق اعلان دیوان محاسبات مبلغ ۴۸ هزار میلیارد میزان تخلفات دولت قبل است که حدود ۱۲ هزار میلیارد آن مربوط به شخص رییس جمهور سابق است. این تخلفات مالی چیست و در چه مرحله‌ای رسیدگی قرار دارد. آیا احمدی‌نژاد برای پاسخگویی شخصا در دادگاه حاضر شده است؟ گفت: بنده اطاله دادرسی در برخی از پرونده‌ها را قبول دارم اما همیشه اوقات مقصر قاضی و قوه قضائیه نیست.

او ادامه داد: متاسفانه ما به اندازه پروند‌ه‌های وصولی قاضی برای رسیدگی کردن به آنها نداریم. فعلاً با همراهی مجلس و برنامه ششم توسعه بنا بر این شده است که سالانه ۸۰۰ قاضی استخدام کنیم و طی ۵ ساله برنامه ششم توسعه ۳هزار کارمند اداری نیز می‌توانیم استخدام کنیم.

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: اما در مورد پرونده آقای احمدی‌نژاد باید بگویم که این پرونده مربوط به دیوان محاسبات کشور است و مربوط به قوه قضائیه نمی‌شود.

وی در پاسخ به سوالی راجع به مرخصی مهدی هاشمی گفت: مرخصی آقای هاشمی امروز تمام شده است و باید به زندان برمی‌گشت و اینکه آیا به زندان برگشته است یا خیر را خبر ندارم. در مورد قبول اعاده دادرسی ایشان در دیوان عالی کشور هم تا آخر هفته گذشته رای‌ صادر نشده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان