مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان به تعویق افتاد | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 11 مهر 1402 - 4:45

مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان به تعویق افتاد

شماره: 2591
Aa Aa

با توجه به موافقت و درخواست خانواده آنها برای تعویق مراسم و با در نظر گرفتن اینکه 16 آتش نشانان در این حادثه شهید شدند، مراسم به تعویق افتاد.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران؛
مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان به تعویق افتاد

در آستانه هفتمین روز فاجعه پلاسکو ، تاکنون فقط چهار پیکر از زیر آوار بیرون آورده شده است. پیش بینی می شود امدادگران فردا به پیکر شهدا برسند.
مراسم به تعویق افتاد
مجتبی عبداللهی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران گفت: با توجه به موافقت خانواده شهدای آتش نشان و درخواست آنها برای تعویق امراسم تشییع و با در نظر گرفتن اینکه 16 آتش نشانان در این حادثه شهید شدند، مراسم فردا کنسل و به تعویق افتاد.وی افزود: به دنبال برگزاری مراسم باشکوه برای همه شهدا هستیم.عبدالهی با بیان اینکه مکان تشییع، دانشگاه تهران خواهد بود، تاکید کرد: با توجه به کشف 2 پیکر دیگر از شهدای آتش نشانان، مراسم تشییع شهدا با 2 تا 3 روز تاخیر انجام می شود.

جستجو برای کشف پیکرها

با توجه به احتمال پیدا شدن پیکر شهدای آتش‌نشان در ضلع شمال غرب ساختمان پلاسکو، عملیات اواربرداری به طور موقت متوقف شده تا عملیات جستجو برای کشف احتمالی اجساد شهدای آتش‌نشان ادامه یابد.سخنگوی آتش‌نشانی تهران با اشاره به کشف پیکر یکی از شهدای آتش نشان در ضلع شمال غرب پلاسکو گفت: احتمال پیدا شدن پیکرهای دیگری از شهدای آتش‌نشان وجود دارد.

۸۵ درصد آوارها برداشته شد

جلال ملکی سخنگوی آتش نشانی تهران گفت: ۸۵ درصد آوار ساختمان پلاسکو برداشته شده و امیدواریم امروز آوار برداری به نقطه صفر- فصر(صاف شدن طبقه همکف) برسد.وی افزود: بیشترین حرارت در قسمت شمال غربی ساختمان است که آتش از آنجا گسترش یافته و هنوز مشغول جستجو برای یافتن اجساد شهدا هستیم.

کمرنگ شدن امیدها

با ادامه عملیات آواربرداری، تجهیزات بیل مکانیکی و چنگک به سطح صفر-صفر نزدیک تر شده اند. با هر بار خاک برداری تجهیزات مکانیکی، لایه ای از گداخته آهن از زیر آوار بیرون کشیده می شود. حجم فلزات ذوب شده در زیر آوار خارج از حد تصور است و با این شرایط لحظه به لحظه امید ها برای یافتن پیکر مطهر شهدای آتش نشانان و شهروندان عادی کم رنگ تر می شود.

منبع/ بهار

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان