سه شنبه، 12 مهر 1401 - 13:39

محسنی اژه ای: پرونده فرزند ابتکار فساد مالی نیست

شماره: 2643
Aa Aa

برخورد قوه قضاییه بدون تبعیض است. تا اتهامی متوجه کسی نباشد، نمی توانیم او را تعقیب کنیم و هر وقت مستند و مدرکی پیدا کردیم، می توانیم اقدام کنیم.

برخورد جناحی و سیاسی در مبارزه با فساد نداشته باشیم؛
محسنی اژه ای: پرونده فرزند ابتکار فساد مالی نیست

به گزارش اسپادانا خبر و نقل از میزان، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در حاشیه نشست تخصصی بررسی ابعاد حقوقی نفوذ در عرصه اقتصاد سیاسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اینکه ایا صحت دارد فقط دو صفحه از رای پرونده بابک زنجانی به او ابلاغ شده است گفت: از حکم پرونده که چقدر و چگونه بوده است خبر ندارم. معمولا رای زیاد نیست و گردش کار پرونده طولانی است.

وی افزود: از رای پرونده وکیل و متهم مطلع شدند و ابلاغ شده است گاهی اوقات رای طولانی است که معمولا انرا می خوانند و یادداشت بر می دارند.

وی درباره برگرداندن وجوه در این پرونده گفت: پیوسته تلاش شده و می شود که باقی مانده وجهی که مانده برگردد .

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره اقدامات دستگاه قضا در مورد پرونده حسین فریدون، ضمن تاکید به خبرنگاران درباره ذکر نکردن اسامی افراد، تصریح کرد: برخورد قوه قضاییه بدون تبعیض است. تا اتهامی متوجه کسی نباشد، نمی توانیم او را تعقیب کنیم و هر وقت مستند و مدرکی پیدا کردیم، می توانیم اقدام کنیم.

وی تاکید کرد: برخورد جناحی و سیاسی در مبارزه با فساد نداشته باشیم. هیچ کس از فرد متخلف دفاع نمی کند و شاید این فرد از بستگان دیگری باشد؛ مهم این است که اگر تخلفی شد و جرمی بود و ثابت شد با او برخورد شود.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی دیگر درباره حسین فریدون گفت: در برخی رسانه ها علیه این فرد مسایلی مطرح شده که خلاف قانون است و اگر این فرد شکایت کند انتشار دهنده و گوینده تحت تعقیب قرارمی گیرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اخرین وضعیت پرونده فرزند یکی از مسئولان دولتی گفت: مساله یک چک بود و شاکی خصوصی داشته است، شنیدم اعاده دادرسی خواستند و تعقیب می شود. پرونده تشکیل شده، دعوای شخصی بوده و فساد مالی و از ناحیه بیت المال نیست و نباید مسایل حقوقی را با سیاسی خلط نکنید.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان