مرگ سه کولبر بر اثر ریزش بهمن؛ دو کولبر در بخش مراقبت های ویژه | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 10:17

مرگ سه کولبر بر اثر ریزش بهمن؛ دو کولبر در بخش مراقبت های ویژه

شماره: 2659
Aa Aa

کولبران در استان‌های غربی کشور به ویژه در کردستان با هزینه بسیار کمی صدها کیلو کالا را از مرز می‌گذرانند و به صاحبان آن تحویل می‌دهند.

یک گروه از کولبران در زیر برف گرفتار شدند؛
مرگ سه کولبر بر اثر ریزش بهمن؛ دو کولبر در بخش مراقبت های ویژه

رئیس بیمارستان سردشت از مرگ سه کولبر بر اثر ریزش بهمن در این شهرستان خبر داده است. شنبه شب (۹ بهمن ماه) یک گروه از کولبران سردشتی در منطقه بیوران علیا بە علت ریزش بهمن در زیر برف گرفتار شدند.

گفته می‌شود هنوز اطلاعات دقیقی از تعداد کولبران گرفتار در برف موجود نیست اما «سامان کتابچیان» رئیس بیمارستان سردشت صبح امروز از اعزام ۹ کولبر حادثه دیده به این بیمارستان خبر داده و گفته این حادثه تا به امروز سه کشته داشته است. به گفته او دو نفر از مجروحان این حادثه در بخش مراقبتهای ویژه بستری شده‌اند.

کولبران در استان‌های غربی کشور به ویژه در کردستان با هزینه بسیار کمی صدها کیلو کالا را از مرز می‌گذرانند و به صاحبان آن تحویل می‌دهند. سالانه ده‌ها نفر از این کولبران به وسیله شلیک مرزبان‌ها کشته می‌شوند.

کمتر از یک ماه پیش و پس از شلیک مرزبانان پیرانشهر به کولبران که باعث زخمی‌شدن چندنفر از آنان شد، رسول خضری، نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس با انتقاد از این رفتار گفته بود در بسیاری از موارد هیچ گونه دلایل و توجیه عقلانی، منطقی و قانونی برای این اتفاقات وجود نداشته است.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان