سه شنبه، 25 مرداد 1401 - 16:57

رییس جمهور: نباید به گفتمان امام به طور گزینشی رجوع کنیم

شماره: 2668
Aa Aa

گفتمان امام را باید به گونه‌ای تفسیر کنیم که مایه تحکیم نظام و کارآمدی دولت شود و بتوانیم چتر انقلاب را میان همه علاقه مندان انقلاب بگسترانیم تا همه دوستداران آزادی جذب آن شوند.

روش ها مقدس نیستند؛
رییس جمهور: نباید به گفتمان امام به طور گزینشی رجوع کنیم

به گزارش اسپادانا خبر و نقل از ایلنا، رییس جمهور با بیان اینکه نباید به گفتمان امام به طور گزینشی رجوع کنیم، تصریح کرد:‌ این گفتمان را باید به گونه‌ای تفسیر کنیم که مایه تحکیم نظام و کارآمدی دولت شود و بتوانیم چتر انقلاب را میان همه علاقه مندان انقلاب بگسترانیم تا همه دوستداران آزادی جذب آن شوند.

حجت الاسلام حسن روحانی پس از تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران گفت: حضرت امام خمینی نه به اینکه انقلاب باید از مسیر مسلحانه پیروز شود معتقد بود و نه به خمودگی ها و خموشی‌های آن. ایشان معتقد بودند از مسیر اعتدال انقلاب را پیش بردند.

رییس جمهور با تاکید براینکه ما نیازمند گفتمان امام و راه امام هستیم، ادامه داد: گفتمان امام، اتصال نظام به انقلاب اسلامی و پیشبرد آرمان‌های انقلاب همچون آزادی و استقلال در متن نظام است. او با بیان اینکه نباید به گفتمان امام به طور گزینشی رجوع کنیم، تصریح کرد:‌ این گفتمان را باید به گونه‌ای تفسیر کنیم که مایه تحکیم نظام و کارآمدی دولت شود و بتوانیم چتر انقلاب را میان همه علاقه مندان انقلاب بگسترانیم تا همه دوستداران آزادی جذب آن شوند.

روحانی بزرگترین آرمان امام خمینی را آزادی و اینکه مردم بتوانند در انتخابات افراد را آزادانه انتخاب کنند، عنوان کرد و گفت:‌ استقلال آرمان امام بود؛ ما نه تافته جدا بافته هستیم و نه گم شده در تار و پود جهان هستیم. او با بیان اینکه مقام معظم رهبری با حق الناس خواندن رأی مردم حماسه ٩٢ را آفرید و با نرمش قهرمانانه با مذاکرات موافقت کردند، ادامه داد:‌ روش ها مقدس نیست؛ روش ها در راستایی که هدف ها مشخص می کنند قابل تغییر هستند.

رییس جمهور همچنین با اشاره به رحلت آیت‌الله هاشمی گفت: داغ آیت الله هاشمی بر دل ما و مردم است. قلب میلیون ها نفر برای او تپید. روحانی به مراسم تشییع پیکر آتش نشانان قهرمان نیز اشاره کرد و با تسلیت گفتن به خانواده‌های آنان، اظهار کرد: این آتش‌نشانان قهرمان نشان دادند در زندگی مردم ما ایثار و فداکاری از بین نخواهد رفت.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان