يكشنبه، 10 مهر 1401 - 6:35

ورزشکاران تحت شمول قانون منع موقت صدور ویزا قرار نمی گیرند

شماره: 2679
Aa Aa

نماینده دولت آمریکا به مدیر اجرایی کمیته ملی المپیک آمریکا اعلام کرده ورزشکاران و اعضای تیم‌های ورزشی مشکلی برای حضور در خاک آمریکا نخواهند داشت. 

مدیر اجرایی کمیته ملی المپیک آمریکا؛
ورزشکاران تحت شمول قانون منع موقت صدور ویزا قرار نمی گیرند

مسئولان دولت جدید آمریکا به کمیته ملی المپیک این کشور اعلام کرده‌اند قانون منع موقت صدور ویزا برای اتباع ۷ کشور مسلمان نشین، شامل ورزشکاران این کشورها نمی‌شود.

به گزارش اسپادانا خبر، بلافاصله بعد از اینکه دانلد ترامپ رئیس جمهور آمریکا این قانون را امضا و آن را اجرا کرد، انتقادهای زیادی درباره تاثیر منفی آن روی روابط ورزشی آمریکا با سایر کشورهای دنیا مطرح شد.

دولت جدید آمریکا درحالی ورود شهروندان ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن به این کشور را برای ۹۰ روز ممنوع کرده که در این مدت قرار است چندین تورنمنت ورزشی با حضور ورزشکاران این کشورها برگزار شود. مشکل زمانی بزرگتر شد که اغلب دولت‌های طرف مقابل هم در پاسخ به این اقدام آمریکا سفر اتباع ایالات متحده به کشورشان را ممنوع اعلام کردند. این تصمیم باعث شد برگزاری رقابت‌های جام جهانی کشتی که قرار است که تهران میزبان آن است تحت تاثیر قرار بگیرد. همچنین گزارش‌هایی درباره مشکلات زیاد بسکتبالیست‌های آمریکایی حاضر در لیگ برتر ایران منتشر شده است.

اسکات بلکمان مدیر اجرایی کمیته ملی المپیک آمریکا درباره این اتفاقات به شبکه CNN گفت:

من در اولین موقعیت درباره وضعیت ورزشکاران کشورهایی که درباره آن‌ها صحبت کردیم، از مسئولان سوال کردم. نماینده دولت امروز به من اعلام کرد ورزشکاران و اعضای تیم‌های ورزشی برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی مشکلی برای حضور در خاک آمریکا نخواهند داشت. او به من اطمینان داد همکاری کامل با کمیته ملی المپیک آمریکا انجام خواهد شد.
چند تیم ورزشی ایران قرار است در ماه‌های آینده در رقابت‌های بین‌المللی که به میزبانی آمریکا برگزار می‌شود شرکت کنند. تیم ملی تیروکمان ایران آماده سفر به آمریکا شده و تیم ملی روئینگ ایران هم در ماه‌های آینده باید در مسابقاتی به میزبانی آمریکا شرکت کند.

منبع/ وبسایت رسمی برنامه نود

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان