سهیلا جورکش برای ادامه مراحل درمانی عازم آمریکا شد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 8:59

سهیلا جورکش برای ادامه مراحل درمانی عازم آمریکا شد

شماره: 2790
Aa Aa

سهیلا جورکش گفت: دو پزشک در بوستون و شیکاگوی آمریکا از سوی وزیر بهداشت برای ادامه کار درمان و ترمیم شبکیه چشم به ما معرفی شده‌اند.

با دستور محمدجواد ظریف؛
سهیلا جورکش برای ادامه مراحل درمانی عازم آمریکا شد

اقدامات اعزام «سهیلا جورکش» به آمریکا برای ادامه درمان با دستور محمدجواد ظریف انجام شد و این قربانی اسیدپاشی اصفهان، امروز در فرودگاه دوبی حضور دارد؛ هرچند هنوز دغدغه تامین هزینه‌های درمانش به طور کامل برطرف نشده است.

به گزارش اسپادانا خبر، سهیلا جورکش در این باره گفت: روز سه‌شنبه که به سفارت آمریکا در دوبی رفته بودم، به دلیل نداشتن برگه حمایت مالی اقدامات اعزام من معلق شد و کارت زرد به من دادند؛ اما بعد از چند ساعت و با وجود نداشتن این برگه، کارت سفید اعزام از سوی سفارت در دوبی صادر شد؛ با این وجود امیدوارم به دلیل نداشتن این برگه در خارج از کشور به مشکلی برنخوریم.

وی همچنین با اشاره به کمک وزارت امور خارجه برای اعزامش به آمریکا، ضمن تشکر از وزیر امور خارجه در عین حال افزود: تامین مالی این سفر تنها دغدغه من است؛ چون مبلغی که به عنوان کمک مالی به ما تعلق گرفته‌ است کفایت نمی‌کند و قطعا هزینه‌های ما بیشتر از این خواهد شد که امیدوارم مسئولان امر باز هم مساعدت‌های لازم را در این باره داشته باشند.

جورکش همچنین با تشکر از وزیر بهداشت گفت: دو پزشک در بوستون و شیکاگوی آمریکا از سوی وزیر بهداشت برای ادامه کار درمان و ترمیم شبکیه چشم به ما معرفی شده‌اند. در این راه بسیار امیدوار هستم و دوست دارم و دعا می‌کنم در سال نو زیبایی‌های دنیا، پدر و مادرم و همه کسانی را که در این راه سخت و تاریک کمک کردند و ما را تنها نگذاشتند ببینم.

سهیلا جورکش که در سال 1393 قربانی اسیدپاشی در اصفهان شد بینایی خود از دو چشم از دست داد. وی تا کنون چند عمل جراحی انجام داده است و آخرین بار نیز در اسپانیا زیر تیغ جراحان قرار گرفت.

علاوه بر ملاقات وزیر بهداشت و معاینه و دستور جهت اعزام و درمان این قربانی اسیدپاشی، چندی پیش شهیندخت مولاوردی معاون ریاست‌جمهوری نیز به ملاقات جورکش رفت و نسبت به پیگیری مطالبات و پیگیری بیمه این قربانی اسیدپاشی و رایزنی با وزارت کار و رفاه اجتماعی قول مساعد داد.

منبع/ ایسنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان