چهارشنبه، 19 مرداد 1401 - 17:54

ایران در رقابت های بسکتبال غرب آسیا با سه نماینده شرکت می کند

شماره: 2822
Aa Aa

پیش از این دو سهمیه ایران برای این دوره از رقابت های باشگاهی غرب آسیا قطعی شده بود.  پتروشیمی و نفت آبادان به عنوان قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته به وابا معرفی شده اند.

هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی باشگاه های غرب آسیا؛
ایران در رقابت های بسکتبال غرب آسیا با سه نماینده شرکت می کند

بنا به اعلام فدراسیون بسکتبال غرب آسیا، ایران همچون لبنان در رقابت های باشگاهی این منطقه می تواند سه نماینده داشته باشد.
به گزارش اسپادانا خبر، هفدهمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی باشگاه های غرب آسیا، طی روزهای ۲۱ تا ۲۷ اسفندماه در امان اردن برگزار می شود. لبنان، ایران، اردن و سوریه کشورهای شرکت کننده در این رقابت ها هستند که حکم انتخابی آسیایی دارد طوریکه تیم نخست مسابقات سهمیه حضور در مسابقات باشگاه های آسیا را کسب می کند.
پیش از این دو سهمیه ایران برای این دوره از رقابت های باشگاهی غرب آسیا قطعی شده بود. بر این اساس پتروشیمی و نفت آبادان به عنوان قهرمان و نایب قهرمان فصل گذشته به عنوان نمایندگان ایران در اردن به وابا معرفی شدند اما بنا به پیشنهاد فدراسیون بسکتبال غرب آسیا (وابا) ایران می تواند همچون لبنان با سه سهمیه در مسابقات شرکت کند.
«جان تابت»، دبیر کل وابا طی نامه ای به فدراسیون بسکتبال ایران این موضوع یعنی سه سهمیه ایران در دوره جدید مسابقات باشگاه های غرب آسیا را مطرح کرده و خواستار این شده که فدراسیون کشورمان هرچه سریعتر و حداکثر تا یکشنبه آینده موضع خود را در این زمینه را مشخص و اعلام کند.
در همین رابطه از سوی فدراسیون بسکتبال به شیمیدر که سال گذشته عنوان سوم رقابت های لیگ برتر را کسب کرد، پیشنهاد شده تا از سهمیه جدید بسکتبال ایران برای حضور در مسابقات باشگاهی غرب آسیا استفاده کند. طبق نامه ای که در این زمینه برای باشگاه شیمیدر ارسال شده است، این باشگاه باید تا فردا آمادگی خود برای این اعزام را به طور رسمی اعلام کند و تا روز یکشنبه هم فرصت خواهد داشت تا ترکیب اعزامی به اردن را معرفی کند.
فدراسیون بسکتبال در نامه ارسالی به باشگاه شیمیدر تاکید کرده که در صورت عدم دریافت پاسخ قطعی در زمان مشخص شده و یا پاسخ منفی، این امتیاز در اختیار باشگاه دیگری قرار خواهد گرفت.

منبع/ مهر

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان