پنجشنبه، 9 تير 1401 - 14:11

دیوارهای شهر اصفهان نقاشی می شوند

شماره: 2927
Aa Aa

در این رویداد دانشجویی حدود 8 هزار مترمربع از دیوارهای کوتاه و بدنه خیابان‌های مناطق 15 گانه شهر اصفهان دیوارنگاری می‌شود.

در یک رویداد دانشجویی با حضور دانشجویان هنر؛
دیوارهای شهر اصفهان نقاشی می شوند

رویداد دانشجویی دیوارنگاری شهری با عنوان "هزار و یک شهر" با حضور دانشجویان هنر سه دانشگاه استان اصفهان کار خود را آغاز کرد.
به گزارش اسپادانا خبر، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر اصفهان گفته است: در این رویداد دانشجویی از یکم تا بیستم اسفندماه سال جاری حدود 8 هزار مترمربع از دیوارهای کوتاه و بدنه خیابان‌های مناطق 15 گانه شهر اصفهان دیوارنگاری می‌شود.
مهدی بقایی با اشاره به اینکه طی نامه‌ای از تمام دانشگاه‌های دارای رشته نقاشی دعوت به عمل آمد، افزود: این رویداد با مشارکت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، موسسه آموزش عالی سپهر اصفهان و دانشکده فنی و حرفه‌ای سمیه که اعلام آمادگی کردند و به سرپرستی اساتید آنها انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: محتوای طرح‌های اجرایی بر روی دیواره‌ها، داستان‌های پندآموز قرآنی و اساطیری ایرانی است و روند طرح‌آوری از طریق سفارش به اساتید نقاشی و فراخوان هنرمندان صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه این داستان‌ها با مشارکت اساتید علوم قرآنی و ادبیات داستانی از میان صدها داستان مختلف انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به زیاد بودن طرح‌های رسیده، پس از داوری طرحها، 60 طرح از 90 داستان مطرح شده انتخاب و بر 150 دیوار مختلف سطح شهر اصفهان اجرا می‌شود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر اصفهان افزود: هدف از اجرای این پروژه، علاوه بر رفع نازیبایی دیواره‌های کوتاه بدنه شهری، ارایه یک زمینه و موضوع مشترک معرفی داستان‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی است.

منبع/ اصفهان

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان