جمعه، 11 آذر 1401 - 6:57

تنها کارمند محجبه کاخ سفید آمریکا از سمت خود کناره‌گیری کرد

شماره: 2943
Aa Aa

رومانا احمد: موقعی که ترامپ تصمیم منع ورود شهروندان ۷ کشور مسلمان و پناهجویان سوری به این کشور را اتخاذ کرد می‌دانستم که دیگر نمی‌توانم به کار ادامه دهم.

پس از تصمیم «دونالد ترامپ»؛
تنها کارمند محجبه کاخ سفید آمریکا از سمت خود کناره‌گیری کرد

به گزارش اسپادانا خبر به نقل از آناتولی، رومانا احمد، کارمند بنگلادشی‌الاصل و تنها پرسنل محجبه کاخ سفید آمریکا پس از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور برای منع ورود شهروندان ۷ کشور مسلمان به آمریکا، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

وی همچنین با انتشار مقاله‌ای در مجله «آتلانتیک» آمریکا در ارتباط با تجاربش در کاخ سفید و و دلیل این اقدام خود نوشت: «موقعی که ترامپ تصمیم منع ورود شهروندان ۷ کشور مسلمان و پناهجویان سوری به این کشور را اتخاذ کرد، می‌دانستم که دیگر نمی‌توانم بیش از این برای دولتی که من و انسان‌های همانند من را به عنوان یک خطر تلقی می‌کند، به کار ادامه دهم. از این رو از سمت خود در ۲۸ ژانویه کناره‌گیری کردم.»

احمد با بیان این که در سال ۱۹۷۸ همراه با خانواه‌اش از بنگلادش به آمریکا مهاجرت کرده است، اظهار داشت: «از ۱۲ سالگی همواره محجبه بودم. اکثر جمعیت مردم آمریکا را مهاجران تشکیل می‌دهند، اما دولت جدید در خلاف جهت این اصل گام برمی‌دارد.»

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان