يكشنبه، 5 تير 1401 - 6:52

روند مقاوم‌سازی مدارس ایران با کندی پیش می‌رود

شماره: 2967
Aa Aa

رئیس سازمان نوسازی مدارس درحالی از کلاس‌های درس کپری دفاع کرده که ۳۰ درصد مدارس موجود آموزش و پروش، خشتی و گلی و کپری است.

اعتقادی به حذف کلاس‌های کپری وجود ندارد؛
روند مقاوم‌سازی مدارس ایران با کندی پیش می‌رود

به گزارش اسپادانا خبر، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور گفته است فی‌نفسه کلاس‌های کپری را از منظر معماری کلاس‌های بدی نمی‌بیند و اعتقادی به حذف آنها ندارد زیرا فضای بومی مناسب شرایط زندگی آن منطقه است.
به گفته محمدتقی نظرپورگفته ۴۳ درصد کلاس‌های درس استانداردسازی و سیستم‌های گرمایشی مناسب مجهز شده‌اند اما ۵۷ درصد هنوز باقی مانده است. او همچننین اضافه کرده بودجه مصوب این سازمان در سال جاری ۱۵۷۲ میلیارد تومان بوده اما فقط ۳۰ درصد از این بودجه تخصیص داده شده است. او همچنین گفته در مجموع مقاوم‌سازی مدارس با کندی پیش می‌رود.
به گفته او میانگین سرانه فضای آموزشی ۵٫۱۵ مترمربع به ازای هر دانش‌آموز است که پایین‌ترین سرانه فضای آموزشی مربوط به سیستان و بلوچستان با ۳٫۲۳ مترمربع است.
رئیس سازمان نوسازی مدارس درحالی از کلاس‌های درس کپری دفاع کرده که ۳۰ درصد مدارس موجود آموزش و پروش، خشتی و گلی و کپری است و در بهترین شرایط فقط به چند نیمکت و یک تخته سیاه مجهزند و هیچ وسیله کمک آموزشی و سیستم تهویه‌ای ندارند. برای ساخت مدرسه به جای این کلاس‌ها به ۶۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

منبع/ ایسنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان