سه شنبه، 8 آذر 1401 - 10:55

۷۵ درصد از کشف و ضبط مواد مخدر جهان توسط ایران انجام می شود

شماره: 2999
Aa Aa

نباید موضوع مبارزه با مواد مخدر سیاست زده شود؛ هزینه های انسانی و اجتماعی فراوانی در این زمینه میکنیم و این با هزینه هایی که دیگر کشورها می دهند برابر نیست.

در دیدار معاون دبیر کل سازمان ملل متحد عنوان شد؛
۷۵ درصد از کشف و ضبط مواد مخدر جهان توسط ایران انجام می شود

یوری فدوتوف معاون دبیر کل سازمان ملل متحد که در تهران به سر می‌برد، پیش از ظهر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، در این دیدار، وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هر گونه همکاری با دفتر مقابله با مواد مخدر ملل متحد اظهار داشت: ناکامی غرب در جلوگیری از حمل و قاچاق مواد مخدر مساله مهمی است. از طرفی نباید موضوع مبارزه با مواد مخدر سیاست زده شود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره با هزینه های فراوانی که ایران برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر تقبل می کند، افزود: جوانان و سربازان ما در این راه جان خود را از دست می هند و هزینه های انسانی و اجتماعی فراوانی در این زمینه میکنیم و این با هزینهای که دیگر کشورها می دهند برابر نیست و لازم است آنها مسئولیت بیشتری در قبال امنیتی که به دست می آورند تقبل کنند و همگان هزینه های برابری بپردازند.

در این دیدار فدوتوف نیز ضمن قدردانی از نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر افزود: حدود ۷۵ درصد از کشف و ضبط مواد مخدر جهان توسط ایران انجام می شود و ما به اهمیت و دشواری های این موضوع آگاه هستیم. ‌وی افزود: برنامه و دفتر ما در ایران یکی از پایدار ترین در منطقه است. ایران در این زمینه همواره پیشرو بوده و ما هم باید کمک و همکاری بیشتری در این زمینه با ایران داشته باشیم تا با این جرایم مقابله شود. وی کمک به برقراری ثبات و امنیت در افغانستان را برای مقابله با جرایم مواد مخدر و پولشویی ضروری خواند.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان