شنبه، 4 تير 1401 - 14:41

دولت آمریکا به تیم فوتبال زنان تبت ویزا نداد

شماره: 3033
Aa Aa

بازیکنان تیم فوتبال زنان تبت می‌گویند هنگام رد درخواست ویزا به آنها گفته شده که "دلیل خوبی" برای سفر به آمریکا ندارند. 

برای شرکت در مسابقات جام دالاس در تگزاس؛
دولت آمریکا به تیم فوتبال زنان تبت ویزا نداد

آمریکا به تیم فوتبال زنان تبت که قرار بود برای شرکت در مسابقاتی در تگزاس به این کشور سفر کند، ویزا نداد.
به گزارش اسپادانا خبر، بازیکنان تیم فوتبال زنان تبت می‌گویند هنگام رد درخواست ویزا به آنها گفته شده که "دلیل خوبی" برای سفر به آمریکا ندارند.
بیشتر بازیکنان این تیم پناهندگان تبتی هستند که در هند زندگی می‌کنند و در سفارت آمریکا در دهلی درخواست ویزا داده‌اند.
فرمان مهاجرتی ترامپ سفر شهروندان هفت کشور به آمریکا را به طور موقت محدود کرده است، اما تبت و هند در میان این هفت کشور نیستند.
کاسی چیلدرز، مدیر اجرایی تیم فوتبال زنان تبت که تابعیت آمریکایی دارد، همرا ه با ۱۶ نفر از بازیکنان این تیم برای مصاحبه ویزا در سفارت آمریکا در دهلی حاضر شده است.
خانم چیلدرز می‌گوید که از این تصمیم سفارت آمریکا ناامید شده است، چرا که همراه با تیم زنان تبت ماه‌ها بود که برای این سفر برنامه‌ریزی کرده بود.
تیم فوتبال زنان تبت قرار بود که در مسابقات جام دالاس شرکت کند که همه ساله برای ورزشکاران جوان سراسر جهان برگزار می‌شود.
خانم چیلدرز گفته است: "این موقعیت بزرگی در زندگی تک تک بازیکنان تیم بود. فرصتی بود تا به جهان نشان دهند زنان تبت می‌توانند به هر چیزی دست پیدا کنند."
مدیر اجرایی تیم فوتبال زنان تبت از اینکه کشور متبوعش آمریکا، مانع سفر یک تیم فوتبال زنان به این کشور شده است ابراز شرمساری کرد.
با این حال خانم چیلدرز می‌گوید که فکر نمی‌کند رد درخواست ویزای بازیکنان فوتبال تبت ارتباطی با فرمان مهاجرتی ترامپ داشته باشد.
به گفته خانم چیلدرز شهروندان تبت معمولا هنگام دریافت ویزای آمریکا با مشکلاتی مواجه می‌شوند، به این دلیل که مسئولان امور ویزا در آمریکا می‌ترسند که آنها درخواست پناهندگی کنند.
یک مقام آمریکایی به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته است با اینکه به صورت مورد به مورد درباره پرونده‌ها نظری نمی‌دهد، اما موضع دولت آمریکا در مورد تبت تغییری نکرده است و همچنان تبت را بخشی از چین می‌داند.

نتبع/ بی بی سی ورزشی

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان