سه شنبه، 8 آذر 1401 - 12:06

امام جمعه بندرترکمن: کلید رئیس جمهور دچار زنگ‎زدگی شده؟

شماره: 3039
Aa Aa

واقعاً جای بسی تعجب است. کدامین وعده رئیس جمهور کشورمان عملی شد که امروز اظهار می‎کنند شرمنده نیستند؟

چرا رئیس جمهور فساد اقتصادی برادرش را پیگیری نمی‎کند؟
امام جمعه بندرترکمن: کلید رئیس جمهور دچار زنگ‎زدگی شده؟

به گزارش اسپادانا خبر، حجت‎الاسلام محمدصالح منصوری ظهر امروز در خطبه‎های عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان ترکمن با اشاره به سخنان رئیس جمهور مبنی بر عمل دولت به وعده‎های داده شده و عدم شرمندگی، ادامه داد: واقعاً جای بسی تعجب است! کدامین وعده رئیس جمهور کشورمان عملی شد؟ که امروز اظهار می‎کنند شرمنده نیستند.
 وی به وعده 100 روزه رئیس جمهور اشاره و اظهار کرد: رئیس جمهوری ایران وعده داده بود که مشکلات را در 100 روزه نخست ریاست جمهوری با کلید خود رفع می‎کند، حال چه شد؟ کلیدش دچار زنگ‎زدگی شده و یا اینکه عمل نمی‎کند؟
امام جمعه بندرترکمن خطاب به مردم با طرح یک سؤال، گفت: آیا کلید رئیس جمهور کشورمان مکشلات زندگی مردم را باز کرده و یا اینکه آنها را قفل کرده است، قضاوت این مسأله را به شما می‎سپارم.
*رئیس جمهور فساد اقتصادی برادرش را پیگیری کند
منصوری با اشاره به سخنان رئیس جمهور در همایش سراسری مجریان برگزاری انتخاب کشور مبنی بر اینکه همه ما مراقب باشیم از امکانات عمومی و دولتی در انتخابات به نفع جناح یا فرد استفاده نشود و این حرام است، گفت: رئیس جمهور کشورمان در این همایش استفاده از هرگونه امکانات دولتی برای تبلیغات انتخاباتی را  ممنوع  و حرام اعلام کردند، حال باید منتظر ماند که آیا خود به این سخنان عمل می‎کنند و یا خیر.
وی با اشاره به سخنان رئیس جمهور قبل از انتخابات مبنی بر ایجاد رونق اقتصادی و بی‎نیاز کردن مردم یارانه، بیان کرد:  آیا این وعده‎های رئیس جمهور کشورمان محقق شده است؟!
امام جمعه بندرترکمن با بیان اینکه با توجه به تأکید بسیار مقام معظم رهبری در مسأله حقوق‎های نجومی دولت چه اقدامی انجام داده است، افزود: در حالی رییس جمهور کشورمان مبارزه با فساد را اولویت نخست خود عنوان کردند و گفتند در مسأله فسادهای اقتصادی هیچ چیزی حتی رابطه فامیلی هم نمی‎تواند مانع برخورد با مفسدان اقتصادی شود، حال چگونه امروز رئیس جمهور کشورمان فساد اقتصادی برادرش حسین فریدون را پیگیری نمی‎کند؟!
منصوری با اشاره به اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان، بزرگترین اختلاس در تاریخ جمهوری اسلامی ایران را مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان دانست و اذعان کرد: این اختلاس در این دولت روی داده است اما رییس جمهور با دفاع از این گرگ‎ها اعلام می‎کند این تسهیلات بانکی است نه اختلاس! و حتی در اقدامی برخی از افرادی که از تسهیلات بانکی استفاده کردند کارتن‎خواب نام گرفتند و این حاکی از آن است که آنها حتی به کارتن‎خواب‎ها هم رحم نکرده‎اند.
وی به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شرمندگی این حقیر از اینکه جوانی بیکار با دست خالی به خانه می‌رود، کمتر از خود او نیست اشاره و اظهار کرد: وقتی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی این چنین می‎فرمایند حال چرا رئیس جمهور کشورمان اظهار می‎کنند به وعده‎های خود عمل کرده و شرمنده نیست!
امام جمعه بندرترکمن اضافه کرد:  در حالی که قدرت خرید مردم کاهش یافته است، اما  رییس جمهور از وجود آرامش و ثبات خاص در بازار سخن می‎گویند.
منصوری با بیان اینکه بنده به عنوان یک طلبه نزد شما شرمنده‎ام، بیان کرد: آیا این دولت به وعده‎های خود عمل کرده وقتی در بین مشکلات مردمی که به دفتر بنده مراجعه می‎کنند پول نان خود را تقاضا می‎کنند؟!
* امضای 7 نماینده گلستان در تصویب حقوق 24 میلیونی مدیران تأسف‎آور است
وی با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر تصویب حقوق مدیران تا سقف 24 میلیون تومان، خاطرنشان کرد: متأسفانه با تصویب این قانون سقف دریافتی حقوق مدیران بدون هیچ اشکالی به سقف 24 میلیون تومان می‎رسد.
امام جمعه بندرترکمن با ابراز تأسف از تصویب این قانون، افزود: متأسفانه از بین 54 نماینده مجلس شورای اسلامی که این طرح را امضاء و تأکید کردند هفت نفر از آنها از نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان گلستان هستند.
 منصوری ادامه داد: واقعاً جای تأسف دارد، آیا کارگری که حقوق ماهیانه‎اش به یک میلیون تومان هم نمی‎رسد با کسی که ماهیانه 24 میلیون تومان حقوق می‎گیرد قابل مقایسه است؟ آیا این یک دولت اسلامی است؟
وی اضافه کرد: آیا در جامعه‎ای که یک مسلمان حتی در تأمین هزینه نان خود دچار مشکل است دریافت حقوق ماهیانه 24 میلیونی عادلانه است؟!
امام جمعه بندرترکمن در پایان با اشاره به سالگرد تأسیس کمیته امداد توسط امام راحل، بیان کرد: امام راحل با تشکیل این نهاد در ابتدای انقلاب اسلامی دغدغه رفع محرومیت و دستگیری اسلام از محرومان را به همگان اثبات کردند.

منبع/ فارس

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان