چهارشنبه، 8 تير 1401 - 1:40

یک مقاله‌ یازده صفحه‌ای از وینستون چرچیل کشف شد

شماره: 3051
Aa Aa

چرچیل در این مقاله به احتمال زندگی انسان در خارج از سیاره‌ی زمین واکنش نشان داده و آینده‌نگری‌های غیرمعمول کرده است. 

بعد از چند دهه؛
یک مقاله‌ یازده صفحه‌ای از وینستون چرچیل کشف شد

یک مقاله‌ یازده صفحه‌ای با عنوان «آیا ما در جهان تنهاییم؟» که وینستون چرچیل، نخست‌وزیر بریتانیا، در دوران جنگ جهانی دوم نوشته بعد از دهه‌ها کشف شده است.

به گزارش اسپادانا خبر، این مقاله نگاه وینستون چرچیل را نسبت به متحدان و اطرافیانش در بحبوحه‌ی جنگ جهانی دوم به نمایش می‌گذارد.
 
مقاله‌ی دست‌نویس «آیا ما در جهان تنهاییم؟» در ۱۱ صفحه است و سال ۱۹۳۹ نوشته شده است و سال‌ها بعد در دهه‌ی ۱۹۵۰ میلادی بازنویسی شده است.
 
خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشته است که این مقاله‌ی تازه کشف شده در این چند دهه در بخش آرشیو موزه‌ی ملی چرچیل در آمریکا نگهداری می‌شده است.
 
چرچیل سال ۱۹۶۵ درگذشت. او بین سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۵، یعنی در طول جنگ جهانی دوم، و بار دیگر بین سال‌های ۱۹۵۱ تا ۱۹۵۵ نخست‌وزیر بریتانیا بود.
 
او تنها سیاستمداری است که توانست برای نوشته‌هایش که عمدتاً مقاله بودند جایزه‌ی نوبل ادبیات را در سال ۱۹۵۳ دریافت کند.
 
چرچیل از حامیان مطالعات علمی بود و در مقاله‌ای که اکنون از او کشف شده به خوبی دغدغه‌های خود را در زمینه‌های علمی و فرازمینی نشان می‌دهد.
 
در مقاله‌ای که اکنون از او کشف شده چرچیل به احتمال زندگی انسان در خارج از سیاره‌ی زمین واکنش نشان داده و آینده‌نگری‌های غیرمعمول کرده است.
 
او در این مقاله درباره‌ی احتمال زندگی انسان در سیاره‌های دیگر دهه‌ها قبل از آنکه چیزی به اثبات برسد و آنها کشف شوند بحث کرده و  سفر انسان به کره‌ی ماه و مریخ را پیش‌بینی کرده است.
 
کتاب‌هایی از چرچیل به فارسی نیز ترجمه شده است. او را یکی از قدرتمندترین سیاستمداران بریتانیا در چند قرن اخیر می‌دانند که  نقش پررنگ و تأثیرگذاری در مناسبات جنگ جهانی دوم داشت.

منبع/ ایبنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان