جمعه، 11 آذر 1401 - 6:39

سخنان کریمی قدوسی در تضاد با امنیت ملی ایران است

شماره: 3066
Aa Aa

مقرر شده تصمیمات مقتضی درباره اظهارات کریمی قدوسی در اسرع وقت اتخاذ شود. در نشست آتی تصمیم نهایی درباره اظهارات کریمی قدوسی گرفته می شود.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس؛
سخنان کریمی قدوسی در تضاد با امنیت ملی ایران است

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس، در تشریح نشست امروز هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت:تمامی اعضای هیئت سخنان کریمی قدوسی را خلاف شئون نمایندگی و در تضاد با امنیت ملی کشور دانستند.

به گزارش اسپادانا خبر، محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگویی در تشریح نشست امروز هیات نظارت بر رفتار نمایندگان درباره سخنرانی کریمی قدوسی در نماز جمعه مشهد، گفت:پس از شکایت ۱۸ نفر از نمایندگان محترم اهل سنت در اعتراض به سخنرانی پیش از خطبه کریمی قدوسی در نماز جمعه مشهد در ۱۳ اسفند ۹۵ جلسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان به سرعت با اکثریت اعضاء تشکیل شد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، افزود:ابتدا فایل صوتی سخنرانی جواد کریمی قدوسی توسط اعضاء هیات بررسی و سپس با دعوت از وی اظهارات نماینده مشهد استماع شد.

جمالی نوبندگانی ادامه داد:سپس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان میزبان جمعی از اعضاء فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی بود و نقطه نظرات این نمایندگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

او با بیان اینکه نمایندگان اهل سنت با استناد به سخنان مقام معظم رهبری بر موضوع امنیت ملی کشور و وحدت تاکید کردند، یادآور شد:نمایندگان اهل سنت تاکید کردند که با برادران اهل تشیع خود در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی همگام بوده و هستند و مدافع انقلاب و ارزش های آن هستند و مخالف با افراط گرایی در هر نحله دینی و مذهبی هستند.

جمالی نوبندگانی افزود:تمامی اعضای هیات نظارت بر رفتار نمایندگان سخنان کریمی قدوسی را خلاف شئون نمایندگی و در تضاد با امنیت ملی کشور دانسته و تذکرات لازم به آنها داده شد.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان که با خانه ملت گفت‌وگو کرده است در پایان تصریح کرد:در این نشست مقرر شد تصمیمات مقتضی درباره اظهارات کریمی قدوسی در اسرع وقت اتخاذ شود، لذا در نشست آتی تصمیم نهایی درباره اظهارات کریمی قدوسی گرفته می شود.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان