يكشنبه، 10 مهر 1401 - 6:47

رئیس‌جمهور کره جنوبی برکنار شد

شماره: 3113
Aa Aa

پارک گئون‌هی نخستین رئیس‌جمهوری کره جنوبی است که برکنار می‌شود. بالاترین مرجع قضایی این کشور تصمیم پارلمان مبنی بر برکناری رئیس‌جمهور به دلیل فساد را تایید کرد.

عاقبت سوءاستفاده از قدرت و فساد مالی در کره جنوبی؛
رئیس‌جمهور کره جنوبی برکنار شد

به گزارش اسپادانا خبر به نقل از یورونیوز، رئیس دادگاه قانون اساسی کره‌جنوبی، صبح امروز- جمعه- اعلام کرد که بالاترین مرجع قضایی کشور تصمیم پارلمان مبنی بر برکناری «پارک گئون‌هی» رئیس‌جمهور این کشور به دلیل پرونده‌های فساد را تایید کرد.

پارک گئون‌هی نخستین رئیس‌جمهوری کره جنوبی است که از مقامش برکنار می‌شود. بر اساس قانون اساسی این کشور باید به منظور تعیین جایگزین وی، طی ۶۰ روز آینده انتخابات سراسری برپا شود.

همزمان با برپایی جلسه دادگاه قانون اساسی، هزاران تن از هواداران و مخالفان پارک گئون‌هی در برابر ساختمان دادگاه تجمع کردند. پلیس ضد شورش برای جلوگیری از نزدیک شدن جمعیت از چند دستگاه اتوبوس به منظور ایجاد حایل استفاده کرد. با این حال شماری از تجمع کنندگان با پلیس درگیر شدند.

پارلمان کره جنوبی ماه میلادی دسامبر در پی تظاهرات میلیون تن از شهروندان، رئیس‌جمهوری پیشین را از مقامش تعلیق کرده بود. اتهام پارک گون هه سوءاستفاده از قدرت و فساد مالی با همدستی و نفوذ یکی از دوستانش است.

منبع/ایلنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان