جهانگیری به آیت‌الله جنتی: اقتصاد ایران مقاومتی‌تر شده است | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 31 خرداد 1403 - 19:44

جهانگیری به آیت‌الله جنتی: اقتصاد ایران مقاومتی‌تر شده است

شماره: 3116
Aa Aa

انتظار بود در اجلاسیه‌ای که به معیشت مردم پرداخته می‌شود، این امکان برای متولیان اجرایی فراهم می‌شد تا گزارشی را به استحضار خبرگان محترم برسانند.

در مقایسه با آغاز سال و سال های قبل؛
جهانگیری به آیت‌الله جنتی: اقتصاد ایران مقاومتی‌تر شده است

معاون اول رئیس‌جمهور نامه‌ای به رئیس مجلس خبرگان رهبری نوشت.

به گزارش اسپادانا خبر، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری، ضمن ارائه گزارش از دستاوردهای اقتصاد مقاومتی، گفت: براساس شواهد، حقایق و آمارهای رسمی و گزارش‌های مدیران، اقتصاد ایران در پایان سال 1395 در مقایسه با آغاز سال و سال های قبل مقاومتی‌تر شده است

متن کامل نامه جهانگیری به آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

حضرت آیت‌الله جنتی (دام توفیقه)

رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری

سلام علیکم

با سلام و تحیات؛ پیرو فرمایشات حضرتعالی در افتتاحیه اجلاس اخیر درباره عملکرد دولت در زمینه اقتصاد مقاومتی، به عنوان فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی و به نمایندگی از خیل عظیم نیروهای خدوم و پرتلاش در دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی و فعالان بخش خصوصی گزارش کوتاهی از دستاوردهای کم نظیر ستاد در موضوع اقتصاد مقاومتی را به استحضار می‌رساند و استدعا دارد که دستور فرمایید در همین اجلاسیه قرائت شود.

انتظار بود در اجلاسیه‌ای که به این موضوع مهم و از جمله معیشت مردم پرداخته می‌شود، این امکان برای متولیان اجرایی که با دشواری‌های فراوان و محدودیت‌های گسترده، تحقق فرمایش مقام معظم رهبری و بهبود معیشت مردم که متاسفانه در طی سال‌های قبل از استقرار این دولت آسیب‌های جدی دیده بود را در چارچوب سیاست‌های ابلاغی و اولویت‌های تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری در آغاز سال 1395 در دستور کار خود قرار داده و به استناد گزارشی که تقدیم می‌شود، عملکردی فراتر از حد انتظار داشته‌اند،‌ فراهم می‌شد تا گزارشی را به استحضار خبرگان محترم برسانند.

اینجانب با آگاهی از دستور جلسه اخیر از طریق معاون امور مجلس رئیس‌جمهور، آمادگی برای حضور در اجلاس و پاسخگویی به نمایندگان محترم را اعلام کردم که به قرار اطلاع در این اجلاسیه میسر نشد.

اکنون با احترام به جایگاه رفیع و منزلت ارزنده آن مجلس محترم، آمادگی ارائه گزارشی دقیق و تفصیلی از عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی را اعلام می‌دارم و ضمن تقدیم گزارش خلاصه‌ای به پیوست به عنوان مسئول این حرکت اطمینان می‌دهم که براساس شواهد، حقایق، آمارهای رسمی و گزارش‌های میدانی اقتصاد ایران در پایان سال 1395 در مقایسه با آغاز سال و سال‌های قبل، مقاومتی‌تر شده است و استمرار این سیاست راهبردی مهمترین اولویت دولت خواهد بود.

البته پرواضح است که ترمیم بیماری‌های مزمن و دیرپای اقتصاد ایران همدلی، همکاری و مشارکت بیشتر و زمان طولانی‌تری می‌طلبد که در پرتو رهبری‌های مقام معظم رهبری و تلاش همه ارکان نظام دست یافتنی است.

استحضار دارید مخاطب سیاست‌های ابلاغی همه ارکان نظام بودند و در این میان دولت علیرغم سازماندهی ویژه و اهتمام گسترده به موضوع، همواره مورد استیضاح کسانی قرار می‌گیرد که خود نیز بایستی پاسخگوی اقدامات خود باشند و به رهبری بزرگوار و ملت شریف توضیح دهند که در تحقق این سیاست‌ها چه اقداماتی انجام داده‌اند.

در پایان انتظار دارم که برای جبران حق تضییع شده خیل عظیم فعالان که با وفاداری به رهنمودهای مقام معظم رهبری تلاش گسترده‌ای انجام داده‌اند، به نحو شایسته اقدام فرمایند.

اسحاق جهانگیری
منبع/ تسنیم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان