حسن روحانی: در زمینه اقتصاد مقاومتی موفق بوده ایم | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 10:38

حسن روحانی: در زمینه اقتصاد مقاومتی موفق بوده ایم

شماره: 3161
Aa Aa

امیدوارم در آغاز سال جدید، کینه‌ها را کنار گذاشته و به فکر تفرقه و انشقاق و مسایل جناحی نباشیم| بانوان ما هم پای مردان در زمینه مختلف حضور دارند. 

در حاشیه جلسه هیات دولت؛
حسن روحانی: در زمینه اقتصاد مقاومتی موفق بوده ایم

به گزارش اسپادانا خبر، حجت‌الاسلام حسن روحانی در حاشیه جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران از الطاف خداوند متعال به کشور و ملت ایران تشکر کرد و گفت: خداوند متعال را بخاطر امنیتی که به ملت ما امسال ارزانی داشت و در شرایط اقتصادی سخت توانستیم قدم‌هایی را با کمک مردم پیش برداریم و در زمینه گندم به خودکفایی برسیم و شاهد تحولاتی در زمینه انرژی باشیم، تشکر می‌کنم.

رییس جمهور به صادرات نفت خام اشاره کرد و گفت: در زمینه صادرات نفت خام توفیق داشتیم عقب‌ماندگی‌های قبل را پشت سر بگذاریم. در زمینه مواد غذایی، کشاورزی، حمل‌ونقل و ناوگان هوایی قدهایی برداشتیم و در زمینه صنعت و گردشگری و منابع آبی و در زمینه زیرساخت‌ها و تولید نیز حرکت مثبتی داشتیم.

او گفت: امسال، سال اقتصادی مقاومتی؛ اقدام و عمل بود که در این زمینه در طرح‌های کوتاه و بلند مدت قدم‌هایی برداشتیم.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه در زمینه رشد اقتصادی قدم‌های خوبی برداشته شده است، اظهار کرد: توانستیم در صادرات نفت جایگاه گذشته را بدست آوردیم. در زمینه مسایل اقتصادی و روابط بانکی گشایش‌های امسال بیشتر بوده که نشان دهنده این است که در زمینه اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی داشتیم.

روحانی با بیان اینکه در زمینه امنیت و آرامش توانستیم کشور را از معضلات پیش رو مصون بداریم، یادآور شد: همه نیروها با تلاشی که انجام دادند، توانستند کشور را به خوبی حراست کرده و امیدواریم این مسیر را ادامه دهیم.

او به برخی از اقدامات صورت گرفته در زمینه آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز اهتمام ویژه‌ای به جلسات بررسی معضلات و آسیب‌های اجتماعی داشتن و این جلسات در حضور ایشان تشکیل شد. شورای اجتماعی به ریاست من شروع به کار کرد و آمار نشان می‌دهد که موفقیت‌هایی در این حوزه به دست آمده و امیدواریم سال آینده، سالی پر خیر و برکت برای ملت باشد.

رییس جمهور با تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت زهرا (س) گفت: حضرت فاطمه افتخار همه زنان عالم است و طریق سعادت را به همه نشان می‌دهد و راه اطاعت از خدا را به ما آموخته و نشان می‌دهد که اسلام چه مکتب با عظمتی است که چنین بانویی به این مقام برسد.

او روز زن را به مادران و بانوان جامعه تبریک گفت و با اشاره به ولادت امام راحل گفت: امیدواریم در زمینه خدمات به بانوان موفق باشیم. دولت قدم‌های خوبی برداشته و بانوان ما هم پای مردان در زمینه مختلف حضور دارند. تبعیض‌هایی از گذشته بوده که باید جبران شود و بانوان در عرصه‌های مدیریتی حضور بیشتری داشته باشند.

روحانی بر صله رحم در ایام تعطیلات نوروز تاکید کرد و گفت: امیدوارم در آغاز سال جدید، کینه‌ها را کنار گذاشته و به فکر تفرقه و انشقاق و مسایل جناحی نباشیم.

رییس جمهور بر لزوم انسجام اجتماعی در کشور تاکید کرد و افزود: با برادری می‌توان به اهداف رسید. اقدامات خوبی از سوی ستادهای نوروزی در حال انجام است و تلاش شده در سال نو به مردم کمک کنیم. در برخی مسیرها اقدام های خوبی شده و امیدواریم مردم این را در ایام نوروز مشاهده کنند. همه باید در این ایام و در سفرهای نوروزی مراقبت کنیم رفتار بهتری با طبیعت داشته باشیم.

او با اشاره به برخی حوادث تلخ از جمله سوانج جاده‌ای در نوروز امسال اظهار کرد: برخی از این حوادث و مشکلات برای ما تاثرانگیز بود. باید تلاش کنیم تا سال آینده شاهد حوادث غمبار این چنینی نباشیم و سال با نشاطی را داشته باشیم.

رییس جمهور با ابراز امیدواری از اینکه در سال آینده شاهد شکوفایی در زمینه‌های مختلف باشیم، گفت: تردید ندارم با تلاش و کوشش بیشتر مردم در زمینه‌های مختلف شاهد رشد و شکوفایی بیشتر خواهیم بود. امیدواریم سال ۹۶ سال خوشبختی و سعادت برای کل مردم ایران باشد و ما نیز بتوانیم به وظایف خود عمل کنیم.

روحانی از مسئولان دولتی و رسانه‌ها که تلاش کردند دستاوردها و اقدامات مختلف دولت را به اطلاع مردم برسانند، تشکر کرد و گفت: رسانه‌ها باید پیشتاز همه مسایل باشند و با خبررسانی خود به منافع ملی کمک کنند.

منبع/ ایلنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان