پنجشنبه، 9 تير 1401 - 13:59

ترکیه اروپا را تهدید کرد؛ ماهانه 15 هزار پناهنده به اروپا می فرستیم

شماره: 3176
Aa Aa

وزیر کشور ترکیه گفته: اروپا آیا انقدر جربزه داری؟ اگر می‌خواهی، ما 15 هزار پناهنده‌ای را که ماهانه مانع آمدنشان (به اروپا) می‌شویم به سمت شما می‌فرستیم.

بالا گرفتن تنش‌ میان آنکارا و کشورهای اروپایی؛
ترکیه اروپا را تهدید کرد؛ ماهانه 15 هزار پناهنده به اروپا می فرستیم

آنکارا تهدید کرد که می‌توانند ماهانه 15 هزار پناهنده را به سمت اروپا بفرستد.

به گزارش اسپادانا خبر، با بالا گرفتن تنش‌های سیاسی میان آنکارا و کشورهای اروپایی، «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه تهدید کرد که برای شوکه کردن این قاره، ماهانه 15 هزار پناهنده غیرقانونی را به اروپا خواهند فرستاد.

سویلو با اشاره به توافق ترکیه و اتحادیه اروپا درخصوص پذیرش مجدد پناهندگانی که به این قاره رفته‌اند از سوی آنکارا، گفت: «ما توافق کردیم. اروپا، به تو می‌گویم، آیا انقدر جربزه داری؟ اگر می‌خواهی، ما 15 هزار پناهنده‌ای را که ماهانه مانع آمدنشان (به اروپا) می‌شویم، به سمت شما می‌فرستیم.»

به نوشته روزنامه «حریّت» وی همچنین افزود آلمان و هلند تلاش می‌کند چیزی را که نتوانستند در جریان تظاهرات میدان تقسیم بدست بیاورند، اکنون کامل کنند.

آنکارا در هفته‌های اخیر شاهد تنش‌های وخیمی با کشورهای اروپایی مانند آلمان و هلند بر سر سخنرانی وزیرانش جهت جمع‌آوری رای «بله» برای رفراندوم تغییر قانون اساسی در جمع اتباع ترک در کشورهای مذکور است.

مخالفت دولت‌های اروپایی با برگزاری سخنرانی و تجمعات تبلیغاتی مقامات ترکیه در کشورهایشان برای جمع کردن رای مثبت به تغییر قانون اساسی در همه‌پرسی 27 فروردین، باعث عصبانیت بیش‌ازحد آنکارا شده بگونه‌ای که حتی اروپا را تهدید به تحریم می‌کنند.

منبع/ فارس

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان