احمدی نژاد: وزارت اطلاعات دولت های نهم و دهم به من پاسخگو نبود | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 11 مهر 1402 - 3:52

احمدی نژاد: وزارت اطلاعات دولت های نهم و دهم به من پاسخگو نبود

شماره: 3221
Aa Aa

طفره رفتن احمدی‌نژاد در پاسخ دادن به برخی سوالات نظیر ۱۱ روز خانه‌نشینی‌اش مشهود بود؛ او گفت که اینک فرصتی برای تکرار پاسخ‌های قبلی ندارد.

در نشست خبری محمود احمدی نژاد؛
احمدی نژاد: وزارت اطلاعات دولت های نهم و دهم به من پاسخگو نبود

نخستین نشست خبری رییس دولت های نهم و دهم با محوریت حمایت از کاندیداتوری حمید بقایی و دفاع از عملکرد دولت‌های نهم و دهم عصر امروز در محلی که قرار بود دانشگاه ایرانیان باشد، برگزار شد.

به گزارش اسپادانا خبر، این مراسم همراه با حاشیه‌هایی بود که برخی از آنها در ادامه می‌آید:

*در حالیکه نشست خبری محمود احمدی‌نژاد قراربود از ساعت ۱۶ آغاز شود که خبرنگاران چندین ساعت قبل از برگزاری در محل کنفرانس حاضر شده بودند اما به دلیل بسته بودن درب‌ها قادر نبودند وارد محل برگزاری نشست شوند و همین مساله موجب شده بود تا تجمعی از خبرنگاران و عکاسان ایجاد شود .

*پس از باز شدن درب محلی که قرار بود دانشگاه ایرانیان شود برخی از خبرنگاران با وجود هماهنگی‌های قبلی با مشکلاتی نظیر عدم صدور کارت برای ورود به محل نشست روبرو بودند که این مشکل پس از رسیدگی علی اکبر جوانفکر مشاور احمدی نژاد برطرف شد.

*پس از استقرار خبرنگاران در محل کنفرانس تعدادی از هواداران رییس دولت نهم و دهم و اعضای دفتر او هم در محل کنفرانس حضور یافتند که در هنگام ورود احمدی‌نژاد به سالن کنفرانس و همچنین در هنگام سخنرانی وی به کف زدن و صلوات می‌پرداختند و شعارهایی هم در حمایت از او سردادند.

*محمودی احمدی‌نژاد پس از اندکی تاخیر و گذشت زمان از ساعت ۱۶ با همراهی اسفندیار رحیم مشایی، حمید بقایی، حسین شیخ الاسلامی، بهمن شریف‌زاده و عبدالرضا داوری و علی اکبر جوانفکر وارد سالن کنفرانس شد.

*او در ابتدا بیان کرد که در این ۴ سال هیچ سخنی نگفته و ناگفته‌های بسیاری دارد.

*محمودی احمدی‌نژاد در خلال صحبت هایش گفت: فردی که دستور حمله به او در سال 88 را صادر کرد مرده است که برخی از رسانه‌ها از این حرف او توهین به آیت‌الله هاشمی را برداشت کردند او سپس بیان کرد دستور حمله به دولت او را رژیم صهیونیستی صادر کرد و یک آقایی در داخل آن را سازماندهی و اجرا کرد که این مساله با واکنش خبرنگاران و البته کف زدن حامیان به سالن آورده شده او روبرو شد.

*نکته قابل توجه در این کنفرانس بی ‌نظمی در پرسش سوالات بود با آن که بسیاری از خبرنگاران از مدت‌ها برای سوال از احمدی‌نژاد اسم نوشته بودند اما برخی از آنها نادیده گرفته شدند و برخی رسانه‌ها پس از پیگیری‌های بسیار توانستند سوال خود را بپرسند.

*محمودی احمدی نژاد در ابتدای سخنان خود از حمید بقایی که در ردیف جلوی مدعوین و حاضران نشسته بود درخواست کرد که در طول کنفرانس در کنار او قرار بگیرد و پس از حضور بقایی رییس دولت نهم و دهم معاون خود را بوسید و دست او را بالا گرفت.

*محمودی احمدی نژاد در طول سخنان خود چندین بار نیز به سعید جلیلی حمله کرد او در این رابطه گفت که در روز قدس در خصوص مساله هسته‌ای سخنرانی داشته است و پس از آن که در نشست شورای عالی امنیت ملی مسئول مذاکرات به او گفته است که حق نداشته‌اید در خصوص مسائل هسته‌ای و مذاکرات سخنرانی کنید . البته احمدی نژاد این را هم ادامه داد که آن فرد ۴۵ دقیقه به او توهین کرده است و در پایان احمدی‌نژاد به اتهامات و توهین‌های او پاسخ داده است.

*آن چه در این کنفرانس خبری مشهود بود طفره رفتن احمدی‌نژاد در پاسخ دادن به برخی سوالات نظیر ۱۱ روز خانه‌نشینی‌اش بود او در برابر چنین سوالاتی می‌گفت که قبلا به چنین سوالاتی پاسخ داده و اینک فرصتی برای تکرار آن پاسخ‌ها ندارد .

*رییس دولت نهم و دهم در سخنرانی خود چندین بار از خود در برابر اقدام برخی از دستگاه‌های اجرایی مانند وزارت اطلاعات و معاونت مطبوعاتی سلب مسئولیت کرد و گفت: چنین دستگاه‌هایی به او پاسخگو نبودند.

*یکی از نکات جالب در طول کنفرانس خبری احمدی نژاد ذکر گفتن‌های اسفندیار رحیم مشایی بود. او در طول کنفرانس احمدی‌نژاد به صورت پیوسته با داشتن تسبیح در دست ذکر می‌گفت و همین مساله موجب جلب توجه عکاسان شده بود. مشایی در پاسخ به خبرنگاری که علت این ذکرها را پرسید گفت: « تو با این هیکل چرا این سوال را از من می‌پرسی»

*احمدی‌نژاد در طول کنفرانس خبری‌اش دولت یازدهم را از هجمه‌های خود بی نصیب نگذاشت و اعلام کرد که تاکنون سه نامه در رد ادعاهای دولت یازدهم داشته و اعلام کرد که تعداد این نامه‌ها به ۱۲ عدد رسیده است که در طول زمان منتشر خواهند شد.او گفت: حتی اگر من زنده نباشم این نامه‌ها هم منتشر می‌شوند .

* احمدی‌نژاد که در طول نشست اعلام کرده بود همه تلاش خود را برای تایید صلاحیت مشایی انجام می‌دهد در پاسخ به این سوال که راه‌های شما برای این کار چیست، گفت: حتما نمی‌توانم راه‌هایی که پیش بینی کردم به شما بگویم. من نباید طرح‌های آینده‌ام را بگویم. حتما راه‌هایی در دست داریم و منطقی و مستدل کارهای خود را جلو می‌بریم.

*او به صورت غیرمستقیم به اشتباه خود در انتخاب کابینه‌اش اعتراف کرد و گفت: اگر دوباره رییس‌جمهور می‌شدم، بعضی افراد در دولت حضور نداشتند.

* یکی از نکات قابل توجه این نشست این بود که با وجود اینکه نمایندگان برخی رسانه‌ها در آن حضور داشتند اما هیچ یک از رسانه‌های اصولگرا این نشست را پوشش خبری ندادند.

بخش های مهم سخنان او در پاسخ به پرسش های خبرنگارن بدین شرح است:
• دفاع از انقلاب به معنای دفاع از دستگاهها و نهادها نیست. تا رسیدن به آرمان‌های بلند انقلاب فاصله طولانی داریم. مرز جغرافیایی و نژادی نداریم. سخن من و خطاب من جهانی است.
• فشارها روی مردم به خاطر سوء مدیریت است و حل آن نیازمند مدیریت مردمی است.
• بازی با آمار و ارائه اطلاعات نادرست، بر اعصاب و روان جامعه تاثیر منفی گذاشته است و این باعث اخلال در بازار شده است.
• شواهد نشان می دهد دهها سال به عقب برگشته ایم.
• در حوزه سیاست خارجی با داشتن اختیارات وسیع و ادعاهای بزرگ و دادن امتیازهای بزرگ‌تر، دستاورد ملموسی وجود نداشته است.
• برنامه ای برای انتخابات ریاست جمهوری ندارم و از آقای بقایی به عنوان نامزد اصلح حمایت می کنم.
• چند کارشناس را فرستادند (۶۰۰-۷۰۰ میلیون، ۳۰۰ میلیون دادند به آن‌ها) نهاد ریاست‌جمهوری را شخم بزنند تا علیه ما سند پیدا کنند. آقایی که مسئول مذاکره هسته‌ای بود بعد از یک سخن‌‌رانی من گفت به چه حقی حرف زدی و ۴۵ دقیقه به من توهین کرد.
• دستور حمله به ما را همان کسی داد که مُرد.
• آقایی که مسئول مذاکره هسته‌ای بود بعد از یک سخن‌‌رانی من گفت به چه حقی حرف زدی و ۴۵ دقیقه به من توهین کرد.
• اگر دوباره رییس‌جمهور می‌شدم، بعضی افراد در دولت حضور نخواهند داشت. مُر قانون اساسی هم باید اجرا شود.
• دلیلی برای ردصلاحیت احمدی نژاد وجود ندارد.
• دوره ریاست جمهوری من، بهترین دوره 70 سال اخیر است.
• راضی به حصر و ممنوع التصویری و زندان هیچ کس و در هیچ جای دنیا نیستم... به همین خاطر در دوران 8 ساله، بدترین انتقادات را تحمل کردیم... خدا همه را آزاد کند... من همه 7 میلیارد مردم دنیا را دوست دارم.
• در آن مناظره معروف سال 88، گفتم «من به شما علاقه دارم...» ، واقعا دوست دارم همه را
• خبرنگار خطاب به احمدی نژاد: ممنونم از کسانی که این نشست را ترتیب دادند و کسانی را هم به عنوان «کف زن» آوردند که اینجا تشویق کنند. پاسخ احمدی نژاد: ما همه باید به هم احترام بگذاریم. کی گفته در نشست خبری کف نمی زنند؟ من در نیویورک هم حرف زدم کف زدم.
• ما همه باید به هم احترام گذاریم...جمع شده ایم که با هم به تفاهم برسیم... ورود ما انتخابات را دو قطبی می کند یا سه قطبی؟... مقام معظم رهبری فرمودند نیا که دو قطبی نشود... شما می گویید بیایید دو قطب را می شکنید.
• هیچ دو نفری را نمی بینید که مثل من باشند جز من و اقای بقایی و مشایی.
• احمدی نژاد در پاسخ به سئوالی در مورد حمایتش از مرتضوی گفت: بنده سال ۸۸ درباره کهریزک صحبت کردم. ماجرای کهریزک ربطی به دولت نداشت.
• سال ۸۴ مگر اصولگرایان از من حمایت کردند؟! فشار هم آوردند که کاندیدا نشوم.
ا تنها فردی هستم که شما نمی‌توانید در حرف‌ها و صحبت‌هایش تناقض پیدا کنید.
• رهبری توصیه کردند کاندید نشوم، نگفتند که بی تفاوت باشم.
• احمدی نژاد خطاب به خبرنگار: ... من همه شما رو دوست دارم. در سال ۸۸ کی ما به بزرگان نظام اتهام زدیم؟! من گفتم صحنه را فلانی دارد اداره میکند و آن فردی که طرف مقابل من نشسته بود، شش بار تایید کرد. گفتم فرزندان فلانی چگونه میلیاردر شدند.
• ما در ۹۲ کاندیدا نداشتیم و این را به صراحت اعلام کردیم. به احترام رای مردم ۴ سال سکوت کردیم.
• در دولت نهم و دهم هیچ سندی علیه ملت ایران امضا نشد. من چهار سال به احترام مردم سکوت کردم.
• به احترام رای مردم سکوت کردیم اما حالا این اتهام ها دارد حق مردم را ضایع می شود. من تک تک اتهامات را پاسخ خواهم داد.
• ما مخالف توهین بر مردم هستیم. تبلیغ علیه یک کاندیدا جرم است و زندان دارد.
• من پای همکارانم هستم یعنی پای حق هستم. سفرهای استانی برای تبیین راه امام بوده است. من سال ۸۴ قصد نامزد شدن نداشتم.
• آقای رحیمی گفته من ایشان را فروخته ام؟ من از ایشان دفاع کرد. آقای رحیمی یک ریال در زندگی اش نیست! رحیمی مظلوم است.
• درآمد سرانه در دولت من دو برابر شد. سال ۹۲تاکنون مصرف لبنیات ۳۰٪ کاهش پیدا کرده است.

منابع/ ایلنا و العالم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان